Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Miskanty

Wyświetlono: 1 – 18 z 22 wyników

Miskanty – gdzie sadzić i z czym łączyć?

Tworzenie unikalnego klimatu w ogrodzie nie jest łatwe, nawet jeśli mamy ogromną wiedzę o łączeniu roślin i ich potrzebach. Niekiedy okazuje się, że w ogrodzie brakuje tego czegoś, co miałoby wpływ na unikalny charakter. Miskanty to trawy ozdobne, które potrafią stworzyć fantastyczne tło dla niższych roślin, ale nie tylko. Miskanty doskonale nadają się jako naturalne żywopłoty, które podzielą ogród na strefy. Jeśli jesteś ciekawy, jakie miskanty znajdziesz w sklepie florini.pl, to przejrzyj uważnie naszą ofertę.

Trawy ozdobne miskanty – wymagania i uprawa

Miskanty to rośliny wieloletnie, jednak ich pochodzenie sprawia, że nie są mrozoodporne i wymagają okrywania na zimę. Ich uprawa nie jest skomplikowana i ogranicza się do posadzenia rośliny, a także jej podlewania w celu ukorzenienia sadzonki. Dorosłe rośliny warto podlać, jeśli przez długi czas nie padał deszcz, w innym przypadku rośliny te doskonale sobie poradzą. Z uwagi na to, że miskanty pochodzą z ciepłych terenów i nie są mrozoodporne, to konieczne jest ich okrywanie na zimę. Trawy te należy najpierw związać w snopki. Niektórzy plotą fantazyjne warkocze. Po związaniu wystarczy obłożyć je agrowłóknina, a następnie przysypać brzegi materiału ziemią. Tak zabezpieczone rośliny przetrwają do przyszłego sezonu. W okresie zimowym nie trzeba martwić się o ich podlewanie. Miskanty podobnie jak inne trawy ozdobne należy przycinać. Cięcie wykonujemy wiosną na wysokości 10 cm.

Miskant - zastosowanie w ogrodzie

Trawy ozdobne w ogrodzie mają szereg różnych zastosowań w zależności od ich rozmiaru. W przypadku miskantów to zazwyczaj wysokie trawy, które doskonale sprawdzą się przy zbiornikach wodnych, a także przy murach i ogrodzeniach. Sadzenie wysokich miskantów to świetny sposób na szybkie odgrodzenie się od sąsiadów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ten naturalny żywopłot będzie spełniał zamierzone funkcje dopiero latem i jesienią, gdy trawa zdąży urosnąć. Miskanty to również fantastyczne tło dla kolorowych i niskich roślin, dlatego świetnie komponuje się z żurawkami, jeżówkami czy funkiami.

Najciekawsze odmiany miskantów

Wszystkie odmiany miskantów są godne uwagi i z pewnością, każda z tych roślin byłaby fantastyczna ozdoba ogrodową, jednak najważniejsze to dostosowanie roślin do własnych oczekiwań i możliwości. W naszym sklepie dostępne są różne odmiany tych pięknych roślin i są to między innymi:


Te i inne odmiany miskantów znajdziesz w naszej ofercie, dlatego przed dokonaniem decyzji, przejrzyj dostępne w sprzedaży rośliny.