Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Narecznice

Wyświetlono: 1 – 8 z 8 wyników

Narecznice – sposób uprawy i pielęgnacji

Ze sporym problemem borykają się osoby, które mają swoje ogrody usytuowane w cienistych miejscach. Niestety większość roślin woli słoneczne lub jasne stanowiska, dlatego cieniste ogrody mogą być sporym wyzwaniem dla ich właścicieli. W tego typu miejscach doskonale czują się narecznice, które popularnymi w Polsce paprociami. W naszym sklepie znajdziesz wiele odmian narecznic, które będą idealne na cieniste stanowiska.

Narecznica – jak ją uprawiać i pielęgnować?

Decydując się na zakup i uprawę narecznic, warto poznać ich upodobania. Rośliny te bardzo lubią cień, dlatego odpowiednie będą dla nich stanowiska północne i zlokalizowane pod koronami dużych drzew. Narecznice uwielbiają wilgoć, dlatego też gleba wokół nich powinna być stale mokra. Dobrze rosną w glebie próchniczej o kwaśnym odczynie pH. Pielęgnacja tej rośliny powinna polegać na stałym utrzymywaniu wilgoci w miejscach, w których gleba ma tendencję do przesuszenia. Niebezpieczne mogą być dla niej duże upały i okresowe susze. Gdy narecznice rosną w dogodnym dla nich miejscu, mogą stać się ekspansywne, dlatego oprócz podlewania trzeba też będzie zadbać o regularną kontrolę rozrostu. Rośliny te podobnie jak inne paprocie rozmnażają się przez rozłogi, a także przez podział sadzonki.

Z jakimi roślinami łączyć narecznice?

Narecznice to rośliny cieniolubne dostosowane do warunków leśnych, dlatego też doskonale poradzą sobie w otoczeniu dużych drzew i w łatwy sposób można z nich stworzyć cieniste rabaty, które mogą dzielić z pięknymi funkiami, konwaliami, a także z uwielbianymi przez wielu trawami ozdobnymi. Narecznice nie lubią przesuszonej ziemi, dlatego też wybierając jej sąsiedztwo, warto pamiętać o upodobaniach innych roślin ozdobnych, które z kolei mogą nie być aż tak radykalne. Jeśli narecznice to rośliny, które idealnie nadają się do Twojego ogrodu, to sprawdź ofertę naszego sklepu, w której znajdziesz wiele ciekawych odmian tych szlachetnych i pięknych roślin.

Narecznice — najciekawsze odmiany paproci

Bujny wzrost paproci bardzo często ma związek z ziemią, w której są posadzone, jednak czasem wymagają również odrobiny odżywienia w postaci specjalnych nawozów do rodzaju typu roślin. Do najciekawszych i najpiękniejszych odmian tej rośliny możemy zaliczyć:


Narecznice to piękne paprocie, które warto posiadać w swoim ogrodzie. Nawet jeśli nie jest on typowo cienistym miejscem, to przy odrobinie chęci uda się stworzyć zacienioną rabatę, w której narecznice będą się cudownie prezentować. Którą odmianę z naszej oferty wybierzesz?