Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Paprotiniki

Wyświetlono: 1 – 4 z 4 wyników

Paprotniki – stanowisko uprawy i pielęgnacja

Paprotniki do rośliny, które często można spotkać w naszych ogrodach. Uwielbiają wilgotne stanowiska, jednak ich korzenie nie mogą mieć z ciągłego kontaktu z wodą. Doskonale nadają się do obsadzenia zacienionych miejsc. Jeśli zależy Ci na utworzeniu rabaty w trudno dostępnych i ciemnym miejscu, to paprotniki będą idealnym sposobem na obsadzenie tego typu stanowisk. Już teraz poznaj odmiany paprotników, które posiadamy w naszej ofercie.

Paprotnik - uprawa, wymagania i pielęgnacja

Paprocie ogrodowe doskonale radzą sobie w miejscach cienistych i chłodnych. Można je sadzić pod koronami drzew, a także pod krzewami. Ich zaletą jest wysoka tolerancja na różne gatunki gleb, choć zdecydowanie najlepiej czują się glebach przepuszczalnych i wilgotnych. Paprotniki to rośliny, które doskonale rosną w kwaśnej lub lekko kwaśnej glebie. Idealnie nadają się do obsadzenia okolic zbiorników wodnych. Jeśli zdecydujemy się posadzić paprotniki w miejscu suchym, to latem konieczne będzie ich regularne nawadnianie. W takich miejscach warto ściółkować paprotniki igliwiem lub korą z drzew iglastych. Pielęgnacja paprotników ogranicza się jedynie do regularnego nawożenia, jeśli rośliny sadzone są w ubogich glebach. Choć paprotniki należą do roślin mrozoodpornych, to ich naturalne upodobania i uwarunkowania sprawiają, że warto je okrywać na zimę liśćmi, co zabezpieczy korzeniowy przed mrozem. Warto pamiętać, że ich środowisko naturalne to las, a w tego typu miejscach podłoże bogate jest w igliwie i liście. Obumarłe liście paprotników usuwamy wczesną wiosną, pozostawiając je na zimę w celu ochrony korzeni.

Rozmrażanie rozmnażanie paproci

Paprocie do rośliny, które można rozmnożyć w bardzo łatwy sposób. Odbywa się to poprzez podział karp. Taki podział wykonujemy wczesną wiosną, gdy zaczynają pojawiać się młode liście. Oprócz tego paprocie rozmnażają się również samodzielne poprzez zarodniki i rozłogi korzeniowe. Jeśli interesują Cię sadzonki paprotników ogrodowych, to w naszym sklepie znajdziesz ciekawe odmiany, które możesz wykorzystać we własnym ogrodzie.

Polecane odmiany paproci ogrodowych

W naszym sklepie znaleźć można popularne i dekoracyjne odmiany paprotników. Rośliny te idealnie sprawdzą się w ogrodach, które charakteryzują się płomienistymi stanowiskami. W skład naszej oferty wchodzą:


Każdy z tych paprotników, to rośliny, które doskonale nadają się do ogrodów zlokalizowanych na północnej części. Z pewnością będą idealną dekoracją i wypełnieniem w miejsca, w których inne rośliny nie poradziłby sobie. Nie czekaj i już teraz wybierz paprotniki, które będą prawdziwą ozdobą rabat pod koronami drzew i krzewów w Twoim ogrodzie. Ich bezproblemowy charakter sprawia, że uprawy mogą się podjąć również osoby, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem.