Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Prosa

Wyświetlono: 1 – 5 z 5 wyników

Prosa – oryginalne trawy ozdobne

Wielbiciele wysokich traw ozdobnych powinni zwrócić uwagę na prosa, które są roślinami wieloletnimi i stanowią idealny sposób na odgrodzenie się od sąsiadów, a także na stworzenie stref w ogrodzie. Prosa dorastają do około 200 cm wysokości i fantastycznie komponują się z innymi niższymi roślinami. Jeśli jesteś zainteresowany tymi roślinami, to sprawdź ofertę sadzonek dostępnych w naszym sklepie ogrodniczym.

Gdzie sadzić i jak uprawiać proso rózgowate?

Prosa rózgowate to rośliny wieloletnie, które doskonale sprawdzą się na słonecznych stanowiskach. Im bardziej nasłonecznione miejsce, tym ciekawsze wybarwienia prosa. Roślina ta może poradzić sobie na półcienistych stanowiskach, jednak jej kolorystyka nie będzie tak ciekawa, jak w przypadku miejsc z bezpośrednim nasłonecznieniem. Prosa dobrze znoszą okresowe susze, ale nie warto narażać ich na stres spowodowany długim brakiem wody. Warto jednak pamiętać, że trawy te nie lubią zalegającej w podłożu wody, dlatego też podlewanie powinno być dostosowane do pogody i stanu gleby. Wymagania tej trawy nie są zbyt duże, jednak warto wybierać dla niej stanowiska z żyzną glebą. Zdecydowanie nie powinny być to tereny podmokłe ani ciężkie i słaboprzepuszczalne podłoża. Wiosną warto zadbać o nawożenie rośliny naturalnym kompostem.

Jak pielęgnować i z czym łączyć proso?

Proso nie wymaga dużej ingerencji. Oprócz nawożenia na wiosnę warto wykonać cięcie, pozostawionej na zimę rośliny. Zabieg ten wykonujemy przy pomocy ostrych nożyc, zachowując wysokość około 20 cm nad podłożem. Pozwoli to na ochronę nowych rozwijających się pędów. Oprócz przycinania, proso ozdobne nie potrzebuje żadnego innego zaangażowania. Roślina ta idealnie nadaje się na żywopłoty, które dodadzą działce charakteru. Mogą być również sadzone jako wypełnienia rabat i tło dla innych niższych roślin. Proso fantastycznie prezentuje się z innymi trawami ozdobnymi, a także z floksami, lawendą, żurawkami, a także z tawułką Arendsa. Jeśli masz zamiar kupić piękną trawę ozdobną do swojego ogrodu, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, w której znajdziesz te i o wiele więcej innych ciekawych roślin.

Proso – najciekawsze odmiany

Trawy ozdobne zyskują na popularności ze względu na swój fantastyczny wygląd i niskie potrzeby. Prosa to wspaniałe rośliny ogrodowe, które sprawdza się w przypadku wprawnych ogrodników, a także w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinnością ogrodową. W naszym sklepie dostępne są ciekawe odmiany tych dekoracyjnych traw:

Która z tych traw powinna się znaleźć w Twoim ogrodzie? Poznaj naszą ofertę i podejmij najlepszy wybór.