Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Turzyce

Wyświetlono: 1 – 8 z 8 wyników

Turzyca – uprawa i pielęgnacja roślin wieloletnich

Do popularnych i długowiecznych traw zaliczyć można turzyce, które doskonale prezentują się na rabatach ogrodowych, a także w donicach. Te dekoracyjne rośliny mogą stanowić fantastyczne sąsiedztwo dla innych traw dekoracyjnych, a także dla roślin i krzewów kwitnących. Poznaj nasz asortyment i wybierz turzyce do swojego ogrodu.

Gdzie sadzić i jak uprawiać turzyce?

Turzyce to trawy ozdobne, które dobrze radzą sobie na słonecznych stanowiskach, gdzie ich liście osiągają maksymalne wybarwienie. Trawy te preferują gleby żyzne i przepuszczalne o umiarkowanej wilgotności. Świetnie poradzą sobie również w lekko cienistych miejscach, które powinny być osłonięte od wiatru. Sadzenie należy przeprowadzić wiosną, żeby młode rośliny miały szansę na rozbudowę systemu korzeniowego, który zapewni in siłę do wzrostu, a także odporność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Turzyce podobnie jak inne trawy ozdobne nie wymaga dużej ingerencji. Systematyczne podlewanie, a także przycięcie rośliny wczesną wiosną będą wystarczającymi zabiegami. Decydując się na przycięcie zeszłorocznych pędów, nie należy przycinać rośliny zbyt nisko, bo może to niekorzystnie wpłynąć na stan turzycy. Choć to rośliny mrozoodporne, można pokusić się o ich zabezpieczenie na zimę przy pomocy gałęzi iglaków lub liści.

Z czym łączyć turzyce?

Trawy ozdobne stanowią świetne tło dla niższych bylin, a także dla niewielkich krzewów. Turzyce można łączyć z popularnymi i cenionymi:

Turzyce to trawy, które doskonale łączą się również z różnymi iglakami, w zestawieniu, z którymi tworzą ciekawe kompozycje praktycznie o każdej porze roku. Trawy te doskonale wyglądają na skarpach, a także w okolicy skalniaków i zbiorników wodnych. Warto jednak mieć na uwadze ich wymagania, ponieważ potrzebują wilgotnego i przepuszczalnego podłoża, ale nie powinno być ono zbyt mokre, ani zbyt suche.

Turzyca - najciekawsze odmiany

Ciekawe i dekoracyjne trawy ozdobne, jakimi są turzyce, zasługują na swoje miejsce w każdym ogrodzie. Ich ogromne walory i kolorystyka, to idealny sposób na rozświetlenie rabat kwiatowych. W naszym sklepie dostępne są wyjątkowe odmiany tych traw ozdobnych, do których należą:

Turzyce to piękne rośliny, które zasługują na zainteresowanie i zastosowanie w ogrodzie. Poznaj te wyjątkowe trawy i zamów sadzonki turzycy z naszego sklepu internetowego, gdzie oferujemy również inne ciekawe rośliny.