Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Trawy i paprocie

Wyświetlono: 1 – 18 z 88 wyników

Sadzonki traw odmian ozdobnych

Współczesne rabaty oraz klomby projektuje się tak, aby cieszyły oko przez długi czas i wyróżniały się swoim wyglądem. Jednym z najciekawszych sposobów na ich zagospodarowanie są trawy ozdobne. Pozwalają nadać ogrodowi ciekawy charakter, a dzięki swojej charakterystyce prezentują się doskonale przez niemal cały rok. Ponadto wybierając trawy do cienia i półcienia, można zagospodarować także przestrzenie mniej sprzyjające innym roślinom. Pozwalają też uzyskać ciekawe efekty na stosunkowo ograniczonej przestrzeni.

Kolorowe trawy ozdobne

W naszym sklepie dostępne są dekoracyjne odmiany do ogrodów oraz sadzenia w pojemnikach. Na szczególną uwagę zasługują te o niestandardowym kolorze, takie jak trawa czarna Ophiopogon Niger. Świetnie sprawdza się na rabatach, na których nie posadzono kwiatów. Równie dobrze będzie wyglądać niebieska trawa i rośliny z dużymi wiechami. Pozwolą nadać rabacie objętości oraz wielopoziomowości. Godna uwagi jest również Imperata Red Baron, czyli niezwykła roślina, której intensywnie czerwony kolor przyciąga wzrok i nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chcesz, aby w twoim ogrodzie znalazła się Imperata, sadzonki są dostępne do kupienia w naszym sklepie. Te szybko się ukorzeniają i przekształcają w efektowne kępy trawy.

Miskant — trawa ozdobna idealna nie tylko do ogrodu

Są rośliny, które wybiera się chętnie nie tylko do ozdoby przydomowych ogrodów, ale także przestrzeni publicznych. Przykładem może być miskant, sadzonki jego najciekawszych odmian znaleźć można w naszej ofercie. Wspaniale prezentuje się on na rabatach i klombach. Miskant Memory wyróżnia się efektownymi wiechami, a dzięki osiąganej wysokości nadaje nasadzeniom wielowymiarowości. Chętnie wykorzystuje się go do ozdoby przestrzeni przy nowoczesnym budownictwie. Równie efektowny jest miskant Little Zebra, jak i pozostałe odmiany. Ze względu na dużo możliwości wykorzystania miskantu chińskiego, oferujemy duże sadzonki. Sprawdzają się w rozbudowanych aranżacjach.

Trawa kostrzewa sina i inne ciekawe propozycje

W ofercie naszego sklepu dostępne są liczne propozycje, jeśli chodzi o trawy ozdobne, a jedną z nich jest Miskant chiński. Jego duże sadzonki spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Z pewnością przyciągnie on uwagę każdego. Trawa bambusowa czy Turzyca i ich sadzonki to kolejne rośliny, których zakup warto rozważyć. Sprawią, że ogród będzie wyglądał kreatywnie, zyska nawet subtelną egzotyczną nutę. Dodatkowo Turzyca dostępna w sklepie Florini jest stosunkowo łatwa w uprawie. Świetnie sprawdzi się w różnych warunkach glebowych. Fanom klasyki powinna natomiast przypaść do gustu trawa kostrzewa sina. Doskonale komponuje się z inną roślinnością, tworząc harmonijną całość.