Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Trawy i paprocie

Wyświetlono: 1 – 18 z 95 wyników

Trawy ozdobne i paprocie ogrodowe od Florini.pl

Niektórzy marzą o minimalistycznym ogrodzie, mają niewiele miejsca w malutkim ogródku przed domkiem szeregowym lub szukają aranżacji działki, która będzie współgrać z nowoczesnym domem. Trawy ozdobne wieloletnie i paprocie ogrodowe mogą doskonale sprawdzić się w każdej z tych sytuacji. Są również dobrym wyborem do tradycyjnych ogrodów, w których tworzą efektowne tło dla kolorowych kwiatów lub wypełniają przestrzeń w cieniu i w innych miejscach, w których trudno utrzymać inne gatunki roślin. Paprocie ogrodowe (np. długosz królewski) dodają wspaniałego, nieco dzikiego charakteru przestrzeni i zachwycają swoim pierwotnym wyglądem. Jeśli szukają Państwo traw ozdobnych niskich lub wysokich albo rozglądają się za pięknymi paprociami ogrodowymi, w tym dziale sklepu ogrodniczego Florini.pl czekają zdrowe, efektowne rośliny różnych gatunków — zapraszamy do oglądania.

Sadzonki traw odmian ozdobnych

Współczesne rabaty oraz klomby projektuje się tak, aby cieszyły oko przez długi czas i wyróżniały się swoim wyglądem. Jednym z najciekawszych sposobów na ich zagospodarowanie są trawy ozdobne. Pozwalają nadać ogrodowi ciekawy charakter, a dzięki swojej charakterystyce prezentują się doskonale przez niemal cały rok. Ponadto wybierając trawy do cienia i półcienia, można zagospodarować także przestrzenie mniej sprzyjające innym roślinom. Pozwalają też uzyskać ciekawe efekty na stosunkowo ograniczonej przestrzeni.

Kolorowe trawy ozdobne wieloletnie i nie tylko

W naszym sklepie dostępne są dekoracyjne odmiany do ogrodów oraz sadzenia w pojemnikach. Na szczególną uwagę zasługują te o niestandardowym kolorze, takie jak trawa ozdobna czarna Ophiopogon Niger. Świetnie sprawdza się na rabatach, na których nie posadzono kwiatów. Równie dobrze będzie wyglądać niebieska trawa ozdobnai rośliny z dużymi wiechami. Pozwolą nadać rabacie objętości oraz wielopoziomowości. Godna uwagi jest również Imperata Red Baron, czyli niezwykła roślina, której intensywnie czerwony kolor przyciąga wzrok i nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chcesz, aby w twoim ogrodzie znalazła się Imperata, sadzonki są dostępne do kupienia w naszym sklepie, podobnie jak inne trawy wieloletnie i jednoroczne. Te szybko się ukorzeniają i przekształcają w efektowne kępy trawy ozdobnej.

Miskant — trawa ozdobna idealna nie tylko do ogrodu

Są rośliny, które wybiera się chętnie nie tylko do ozdoby przydomowych ogrodów, ale także przestrzeni publicznych. Przykładem może być miskant, sadzonki jego najciekawszych odmian znaleźć można w naszej ofercie. Wspaniale prezentuje się on na rabatach i klombach. Miskant Memory wyróżnia się efektownymi wiechami, a dzięki osiąganej wysokości nadaje nasadzeniom wielowymiarowości. Chętnie wykorzystuje się go do ozdoby przestrzeni przy nowoczesnym budownictwie. Równie efektowny jest miskant Little Zebra, jak i pozostałe odmiany. Ze względu na dużo możliwości wykorzystania miskanta chińskiego, oferujemy duże sadzonki. Te chętnie wybierane trawy ozdobne doskonale sprawdzają się w rozbudowanych aranżacjach.

Trawa kostrzewa sina i inne ciekawe propozycje

W ofercie naszego sklepu dostępne są liczne propozycje, jeśli chodzi o trawy ozdobne, a jedną z nich jest Miskant chiński. Jego duże sadzonki spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Z pewnością przyciągnie on uwagę każdego. Trawa bambusowa czy Turzyca i ich sadzonki to kolejne rośliny, których zakup warto rozważyć. Sprawią, że ogród będzie wyglądał kreatywnie, zyska nawet subtelną egzotyczną nutę. Dodatkowo Turzyca dostępna w sklepie Florini jest stosunkowo łatwa w uprawie. Świetnie sprawdzi się w różnych warunkach glebowych. Fanom klasyki powinna natomiast przypaść do gustu trawakostrzewa sina. Doskonale komponuje się z inną roślinnością, tworząc harmonijną całość.

Z czym łączyć trawy ozdobne?

Trawy ozdobne wieloletnie to rozwiązanie idealne dla początkujących ogrodników oraz osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na pielęgnację zieleni. Są również chętnie wybierane przez osoby, które szukają różnorodności i zamierzają łączyć trawy ozdobne z wieloma innymi gatunkami. Które z nich okażą się idealne? Aby się o tym przekonać, warto zwrócić uwagę na stanowisko (słoneczne/cieniste) oraz rodzaj gleby. Pamiętajmy, że trawy ozdobne mogą rosnąć nisko lub na wysokość nawet kilku metrów. Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania kompozycji. 

Trawy stanowią znakomite tło dla roślin kwitnących, np. lawenda, rozchodnik, jeżówka, hortensja, dziewanna, budleja, rudbekie, szałwia, kocimiętka. Dobrze prezentują się również w donicach, np. na tarasie lub werandzie. Wówczas również mogą być tłem dla kolorowych kwiatów. Możemy również mieszać różne gatunki traw, sadząc obok siebie trawy ozdobne o różnych wysokościach i odcieniach, by uzyskać ciekawy efekt, który nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji i znakomicie nadaje się do miast oraz podmiejskich ogródków.

Zamów trawy ozdobne i paprocie ogrodowe we Florini.pl

Paprocie ogrodowe to dobry wybór do zakątków ogrodu, w których panuje cień. Sprawdzą się również jako zielone tło dla innych gatunków i są znakomitym uzupełnieniem ogrodów wiejskich oraz naturalistycznych. Stanowią oryginalne dopełnienie ogrodowej kompozycji, wypełniając puste zakątki ogrodu. W sklepie ogrodniczym Florini.pl czekają takie gatunki paproci jak długosz królewski, narecznica mocna 'Crispa', narecznica mocna 'Crispa Cristata', paproć zwyczajna, pióropusznik strusi, paprotnik szczecinkozębny, podrzeń żebrowiec i wiele innych. Każda z nich zwraca uwagę pięknymi liśćmi i intensywnie zieloną, żywą barwą.

Trawy ozdobne obecnie cieszą się największą popularnością i możemy zauważyć je zarówno na balkonach, jak i w ogródkach, choćby najmniejszych. Zapewniają prywatność, skutecznie oddzielając ogród od wzroku ciekawskich przechodniów, stają się tłem dla roślin kwitnących lub po prostu sposobem na urozmaicenie przestrzeni wokół. Trawy ozdobne wieloletnie i jednoroczne zaskakują różnorodnością form, rozmiarów i odcieni. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. takie gatunki, jak trawy ozdobne miskat chiński, proso rózgowate, rozplenica japońska, turzyca Morrowa i wiele innych. Zachęcamy do obejrzenia naszej oferty i wybrania gatunków, które sprawdzą się w Państwa zielonym zakątku. Zapraszamy.