Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Turzyca Morrowa 'Vanilla Ice' (pojemnik 1 litrowy)

Carex morrowii

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

GORĄCA NOWOŚĆ DO CIENISTEGO ZAKĄTKA

 

Jesteś miłośnikiem traw lub szukasz ładnej trawy do kompozycji z bylinami? Turzyca morrowa 'Vanilla Ice' to propozycja właśnie dla Ciebie. Odmiana bardzo dekoracyjna, zimozielona tworzy gęste kępy z wąskich, lekko wygiętych, zielonych liści obrzeżonych regularnym, wyraźnym kremowo-żółtym paskiem. Od kwietnia do maja wyrastają dość niepozorne żółto beżowe kłoski. Dorasta do ok 30-40 cm wysokości.
 
 
Najlepiej czuje się w miejscach lekko zacienionych np. pod koronami drzew, w otoczeniu wyższych bylin czy krzewów. Posadzona na słońcu również sobie radzi, ale wymaga częstszego podlewania. Nie ma wymagań glebowych i dobrze zimuje.
 
 
Polecana do ogrodów przydomowych, skalnych jak i do parków. Możemy ją sadzić zarówno na rabatach bylinowych, na skarpach (ładnie zadarnia), przy zbiornikach wodnych jak i do pojemników w kompozycjach z bylinami
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.

Główne zalety turzycy 'Vanilla Ice' :
  Brdzo elegancka gęsta trawa
  Idealnie komponuje się z innymi trawami, bylinami
  Zimozielona
  Doskonała roślina na stanowiska zacienione
Podstawowe informacje:
           
  beżowy,
żółty
IV - V

30-40 cm

półcień, cień, słońce  1 l