Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 7 październikaTurzyca sztywna 'Bowles Golden'

Carex elata

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

ZŁOTA ISKRA

 

Turzyca sztywna 'Bowles Golden' to niezwykle efektowna wieloletnia trawa o złotym zabarwieniu źdźbeł. Idealnie sprawdza się na stanowiskach półcienistych i słonecznych gdzie w promieniach porannego słońca uroczo ożywia każdą ogrodową kompozycję. Dodatkową ozdobą są brązowe kwiatostany pojawiające się latem.

Rośnie kępkowo osiągając 50-60 cm wysokości, preferuje stanowiska wilgotne dlatego też dobrze jest sadzić ją w okolicach oczek wodnych czy stawów. Można ją również wykorzystać na obwódki bądź do nasadzeń w cieniu krzewów lub drzew. Idealnie łączy się z niebieskimi funkiami, żurawkami czy imperatą.

To odmiana niezwylke cenna, która została odznaczona nagrodą przez członków Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory estetyczne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu wygląd przykładowej oferowane sadzonki 

Główne zalety turzycy sztywnej 'Bowles Golden':
  NOWOŚĆ
  Złote źdźbła ożywią ogrodową kompozycję
  Idealna do kompozycji z funkiami lub żurawkami
  Odmiana nagrodzona przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze
Podstawowe informacje:
           
  - - 50-60 cm słońce, półcień 1 l