19-6-2019: Informujemy, iż najbliższy dzień wysyłkowy to 24 czerwca. Zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Werbena patagońska

Verbena bonariensis

Ilość:
11,90 PLN
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

ROMANTYCZNA FIOLETOWA CHMURKA

 

Werbena patagońska to niezwykle intrygująca roślina, która zdobyła serca miłośników ogrodów. Idealnie komponuje się z trawami (miskanty, rozplenice, turzyce), jeżówkami czy rudbekiami dodając ogrodowym kompozycjom wyrafinowania i elegancji. Latem oraz jesienią wytwarza całą masę różowo-fiolotowych kwiatów, które stanowią doskonałe tło dla innych roślin. Potrafi osiągać nawet 120 cm wysokości dzięki czemu można ją pięknie wyeksponować. Pomimo wielkości jest bardzo lekka nie zakłóca ładu i symetrii ogrodu.

 

Doskonale czuje się na stanowiskach słonecznych, może rosnąć również w półcieniu. Gdy dobrze się zakorzeni wykazuje dużą odporność na suszę. Lubi zdrenowane i żyzne podłoże. W naszym klimacie nie jest mrozoodporna, ale z uwagi na fakt, iż bardzo łatwo sama się wysiewa możemy uprawiać ją z roku na rok. Należy jednak pamiętać, aby pozostawić kwiatostany do późnej jesieni, aby zdążyły zrzucić nasiona. Gorąco polecamy!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety werbeny patagońskiej :
  Przepiękna naturalistyczna roślina o uroczych różowo-fioletowych kwiatach
  Kwitnie od lipca aż do mrozów
  Doskonale komponuje się z trawami, rudbekiami czy jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  różowo-fioletowy VII - X 80 - 120 cm słońce, półcień 2 l