Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Wiązówka palmowata 'Nana'

Filipendula palmata

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

RÓŻOWE CHMURKI


Odrobinę niepozorna, choć bardzo dekoracyjna bylina dorastająca do 40-50 cm wysokości. Cechują ją ciemnozielone bardzo dekoracyjne palczaste, mocno powcinane liście.

Najbardziej dekoracyjna w lipcu i sierpniu, kiedy to ponad liśćmi wyrastają zwiewne pióropusze różowych kwiatów przyciągające mnóstwo motyli. Są one pachnące i ciekawie wybarwione, w odcieniach różu. Latem, w miarę kwitnienia jaśnieją. 
 

Wiązówkę możemy sadzić w pobliżu zbiorników wodnych, na rabatach, zarówno pojedynczo jak i w grupie. Nadaje się nie tylko do ogrodów jest także cenną rośliną parkową. Kwiaty nadają się do cięcia. Doskonale prezentuje się w kompozycji z dzielżanami i jeżówkami tworząc, pełne kolorów i energii, letnie zestawienia.

 

Jest to roślina łatwa w uprawie, ale wymaga wilgotnych lub mokrych siedlisk o żyznym podłożu. Może zajmować stanowiska półcieniste lub słoneczne. W pełni mrozoodporna.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety wiązówki palmowatej 'Nana':
  Piękne różowe pióropusze
  Doskonale wygląda w kompozycji z dzielżanami i jeżówkami 
  Kwiaty pachną i wabią motyle
  Kompaktowe rozmiary
Podstawowe informacje:
           
  różowy VII - VIII 40-50 cm słońce, półcień 1 l