Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Wielosił błękitny 'Brise d'Anjou'

Polemonium caeruleum

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg
Wielosił pstry jest rośliną ozdobną słynącą głównie ze wspaniałego, dwubarwnego ulistnienia, które odróżnia ją od innych bylin. Roślina bardzo ładnie się rozrasta, tworząc gęste, niezwykle efektowne kępy. Dorasta do około 70 cm wysokości z kwiatem. Urzekają zarówno kwiaty – delikatne w pastelowym, niebiesko fioletowym odcieniu jak i liście dwubarwne, wewnątrz zielone z bardzo szerokim złotym marginesem. Z czasem nabierają jesiennych barw. Okres kwitnienia przypada od czerwca do sierpnia. Jest rośliną miododajną i leczniczą.

 

Jak uprawiać wielosiła błękitnego 'Brise d' Anjou'

 

Roślina wymaga gleb żyznych, wilgotnych o odczynie kwaśnym lub lekko kwaśnym. Najlepszymi miejscami są słoneczne i lekko zacienione stanowiska, najlepiej osłonięte od wiatru. Podczas suszy wymaga regularnego podlewania.

 

Gdzie sadzić wielosiła błękitnego 'Brise d' Anjou'

 

Z uwagi na swoje walory wielosiła warto posadzić w miejscach najbardziej eksponowanych. Doskonale czuje się sadzony na rabacie, w okolicach oczek wodnych oraz w ogrodach naturalistycznych. Jego piękny wygląd ożywi każdy zakątek ogrodu. 
 

 

Sadzonki wielosiła błękitnego 'Brise d' Anjou' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety wielosiła błękitnego 'Brise d' Anjou' :
  Piękne zielono-żółte liście kontastują z błękitnym kwiatostanem
  Rozjaśni ciemne miejsca w ogrodzie
  Doskonały na rabaty, do pojemników i ogrodów naturalistycznych .
  Roślina miododajna
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-
fioletowy
VI - VIII 50 - 70 cm słońce, półcień 2 l