Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Wiśnia gruczołkowata 'Rosea Plena' (doniczka 3 litrowa)

Prunus glandulosa

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg
Odmiana wiśni gruczołkowatej, bardzo podobna do odmiany ‘Alba Plena’. Dorasta do 1, 5 – 2 metry średnicy. Jej największą ozdobą są kwiaty, zwielokrotnione, o dużej ilości płatków, koloru różowego. Termin kwitnienia przypada na początek maja, kwitnie jeszcze przed wypuszczeniem liści, kwiaty są doskonale widoczne, oblepiają wręcz pędy krzewu. To krzew wolnorosnący, jedynie w pierwszych 2 – 3 latach po posadzeniu rośnie nieco szybciej

 

Jak uprawiać wiśnię

 

Najlepiej rośnie w miejscach wilgotnych i żyznych, próchniczych, znacznie słabiej na suchych i piaszczystych glebach. Lubi podłoże lekko kwaśne. Dobrze znosi cięcie po przekwitnięciu, wytworzy wtedy wiele mocnych pędów, które pięknie zakwitną w następnym roku. 

 

Gdzie sadzić wiśnię

 

W ogrodzie nadaje się do sadzenia z innymi kwitnącymi krzewami, o różnych kolorach oraz kwitnących następująco po sobie. Jej towarzyszem może być biało kwitnąca odmiana tej wisienki – ‘Alba Plena’, która osiąga podobne rozmiary. Zastosowanie znajdzie w parkach, zieleni publicznej, ogrodach podmiejskich, przydomowych dużych i małych, ogrodach nieregularnych (swobodnych), nowoczesnych, orientalnych, w alejach i szpalerach, jako zielone ekrany, jako soliter rosnące pojedynczo lub w grupach. Na bonsai, do formowania, na balkon, taras, do pojemnika, na wrzosowiska, na żywopłot. 

 

Sadzonki wiśni 'Rosea Plena' oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety wiśni 'Rosea Plena'
  Roślina miododajna
  Barwna dekoracyjna kora
  Ciekawy pokrój, ozdobne pędy i pachnące kwiaty
 
Ładne jesienne zabarwienie liści
Podstawowe informacje:
           
różowy   V 1,5 - 2 m słońce, półcień 3 l