Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Zawilec japoński 'Pretty Lady Julia'

Anemone japonica

Ilość:
12,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
'Pretty Lady Julia'  to licencjonowana, niesamowita odmiana zawilca, niższa od większości – w okresie kwitnienia osiąga wysokość 50-60 cm i ok 50 cm szerokości. Liście zielone, trójdzielne, ząbkowane. Odznacza się pięknymi, podwójnymi i dość dużymi (ok 5 cm) kwiatami w kolorze intensywnego  różu z żółtym środkiem.  Kwitnie bardzo obficie od sierpnia do późnej jesieni.
 
 
Najlepiej czuje się na stanowiskach półcienistych lub słonecznych, gliniasto-piaszczystych, przepuszczalnych i stale lekko wilgotnych glebach. Nie lubi zalewania i mokrej gleby zimą. Młode rośliny należy okryć na zimę.
 
 
 
Zawilec 'Pretty Lady Julia'  to znakomita roślina do zadarniania jak również ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary do uprawy w donicach (np. z trawami czy bylinami komponującymi się kolorystycznie). Będzie ozdobą ogrodów przydomowych, angielskich, naturalistycznych, rustykalnych, romantycznych czy leśnych. 

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety zawilca 'Pretty Lady Julia' :
  Piękne intensywnie różowe kwiaty
  Długie i obfite kwitnienie
  Niższy niż większość zawilców
  Może być uprawiany w pojemnikach
Podstawowe informacje:
           
  ciemny róż VIII - X 50 - 60 cm półcień 1 l