Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Złocień 'Banana Cream' (mały pojemnik)

Leucanthemum x superbum

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.70 kg

ZŁOTY SPLENDOR 

 

'Banana Cream' to nietuzinkowa odmiana o przepięknych żółto-limonkowych kwiatach o średnicy 10 - 12 cm. Pięknie kontrastują z ciemnzielonymi liśćmi czyniąc tą selekcję niezwykle okazałą i skupiającą uwagę miłośników ogrodowych kompozycji.

 

Oferowany złocień ceniony jest również za długi okres kwitnienia, wyprostowany pokrój (pędy oraz kwiaty nie pokładają się) oraz odporność na chorob. Wraz z trwającym sezonem kolor kwiatów zmienia się z intensywnie żółtego na jasno-limonkowy a następnie delikatnie kremowy. W kompozycji z niebieską szałwią, przetacznikiem i niskimi floksami tworzy bajeczny efekt obok którego nikt nie przejdzie obojętnie! 

 

Jest to odmiana kompaktowa o zwartym i sztywnym pokroju. Osiąga jedynie 45 cm wysokości dzięki czemu dobrze czuje się sadzona na obwódkach, w ogrodach skalnych, na froncie rabat czy w donicach stojących. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, gleba powinna być w miarę żyzna i przepuszczalna. Motyle ją uwielbiają. Jest w pełni mrozoodorna.

 

PORADA: 
Ścinaj przekwitłe kwiatostany dzięki czemu pobudzisz roślinę do ponownego kwitnienia.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku P9 (9x9 cm).

 

Główne zalety złocienia 'Banana Cream':
  Przepiękne żółto-limonkowe kwiaty
  Długo kwitnie - od czerwca do września 
  Odmiana mrozoodporna, odporna na szkodniki
  Przyciąga motyle
Podstawowe informacje:
           
  żółty VI - IX 45-50 cm słońce, półcień P9