Już dziś skorzystaj z darmowej dostawy. Zrób zakupy za kwotę min. 200 zł i dokonaj płatności przelewem na konto lub opłać je szybką płatnością Dotpay, a wysyłkę otrzymasz GRATIS. Oferta ważna tylko do 24 września.Złocień 'Goldfinch'

Leucanthemum

Ilość:
12,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.60 kg

ZŁOTY ŁAN

 

Złocień wielki to znana i ceniona bylina. Popularnie nazywana jest margaretką, którą spotkać można dziko rosnącą na łąkach.

 

'Goldfinch' to najbardziej intensywnie zabarwiona na żółto odmiana tej pięknej rośliny. Znawcy doceniają ją za długi okres kwitnienia oraz dubeltowe kwiaty, które tworzą barwny łan. Wraz z trwającym sezonem kolor kwiatów zmienia się z intensywnie żółtego na jasno-limonkowy a następnie delikatnie kremowy. W kompozycji z niebieską szałwią i niskimi floksami tworzy barwne trio obok którego nikt nie przejdzie obojętnie! 

 

Jest to odmiana kompaktowa o zwartym i sztywnym pokroju. Osiąga jedynie 40 - 50 cm wysokości dzięki czemu dobrze czuje się sadzona na obwódkach, w ogrodach skalnych, na froncie rabat czy w donicach stojących. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, gleba powinna być w miarę żyzna i przepuszczalna. Motyle ją uwielbiają. Jest w pełni mrozoodorna.

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety złocienia 'Goldfinch':
  Nabardziej żółta spośród wszystkich odmian złocieni
  Ogrodowy klasyk - świetnie sprawdza się na rabatach 
  Odmiana kompaktowa, długo kwitnie
  Przyciąga motyle
Podstawowe informacje:
           
  żółty VI - VIII 40-50 cm słońce, półcień 1,6 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy