Złocień 'Real Glory'

Leucanthemum maximum

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg
Złocień nazywany jest również Jastrunem. Anemonowe kwiaty przypominają chryzantemy lub większą wersję stokrotki. Złocień Wielki ‘Real Glory’ to roślina wieloletnia o kępiastym pokroju, dorasta do 65 cm. wysokości. Kwitnie w pełni lata w lipcu aż do września. Gatunek polecany ze wzglądu na niewielkie wymagania. To nowa odmiana złocienia o nietypowego kształtu kwiatach, płatki podwójne, mocno skierowane ku dołowi. Kwiat duży, pełny, koloru białego z żółtym środkiem.
 
Odmiana ‘Real Glory’ posiada silne, wyprostowane pędy, łodygi. Kwiaty pięknie kontrastują z ciemnozielonymi, podłużnymi liśćmi. To odmiana o podwyższonej odporności na choroby, jest mrozoodporna. To bylina obficie kwitnąca, miododajna, motyle ją uwielbiają.
 
Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, wapienna. Doskonale czuje się na stanowiskach ciepłych, nasłonecznionych i umiarkowanie wilgotnych. Pięknie komponuje się w połączeniu z innymi złocieniami. Doskonale uzupełnia przydomową rabatę. Sprawdzi się też w uprawie w doniczce. W kompozycji z szałwią, przetacznikiem, floksami tworzy bajeczny efekt.
 
Aby wydłużyć kwitnienie warto usuwać przekwitnięte koszyczki kwiatostanów, zabieg ten mobilizuje roślinę do zawiązywania nowych pąków. Starsze rośliny mają tendencję do zasychania, należy wtedy, co trzy, cztery lata odmładzać je poprzez podział kępy, najlepiej wczesną wiosną i wsadzać je na nowe miejsce.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety złocienia 'Real Glory':
  Odmiana odporna na choroby
  Ogrodowy klasyk - świetnie sprawdza się na rabatach 
  Odmiana kompaktowa, długo kwitnie
  Przyciąga motyle, nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  biały
z żółtym środkiem
VII - VIII/IX 40-60 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy