Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 7 październikaZłocień wielki 'Dwarf Snow Lady' (pojemnik 2 litrowy)

Leucanthemum x superbum-2l

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.60 kg

Złocień wielki to znana i ceniona bylina. Popularnie nazywana jest margaretką, którą spotkać można dziko rosnącą na łąkach.

 

Od maja aż do września wypuszcza całą masę białych kwiatów z żółtym środkiem. Jej długi okres kwitnienia to niewątliwa zaleta, którą doceniają miłośnicy ogrodów. W kompozycji z niebieską szałwią i niskimi floksami tworzy barwne trio obok którego nikt nie przejdzie obojętnie! 

 

'Dwarf Snow Lady' należy do odmian kompaktowych o zwartym i sztywnym pokroju. Osiąga jedynie 20 cm wysokości dzięki czemu dobrze czuje się sadzona na obwódkach, w ogrodach skalnych, na froncie rabat czy w donicach stojących. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, gleba powinna być w miarę żyzna i przepuszczalna.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka w trakcie kwitnienia.

 

Główne zalety złocienia wielkiego 'Dwarf Snow Lady':
  Bardzo długi okres kwitnienia - od V do IX
  Ogrodowy klasyk - świetnie sprawdza się na rabatach 
  Można uprawiać go również na kwiat cięty
  Przyciąga motyle
Podstawowe informacje:
           
  biały V - IX 20 cm słońce, półcień 2 l