9-7-2019:  Wysyłka kurierska za 8 zł! Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8 zł. Oferta ważna do 22 lipca.Żuraweczka 'Red Rover (doniczka 1,6 litra)

Heucherella

Ilość:
12,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

MIEDZIANO-CZERWONA PALCZASTA PIĘKNOŚĆ

 

Niezwykle ciekawa odmiana żuraweczki o palczastych liściach zmieniajacych kolor w trakcie sezonu. Wiosną przybierają miedziano-czerwone barwy, dodatkowo na ich powierzchni widoczny jest ciemniejszy, bordowy rysunek pojawiający się wzdłuż nerwów. Wraz z trwajacym sezonem liście przebarwiają się na oliwkowo-zielono. Ponadto latem ukazują się liczne kremowe kwiatostany, które osadzone są na burgundowych łodygach. Prezentowna żuraweczka osiąga 20-25 cm wysokości.

 

Red Rover to odmiana o zwartym i krępym pokroju dzięki czemu doskonale prezentuje w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope. Tworzy silny kontrast dla innych roślin.

 

Żuraweczka jest mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1,6 litra. (13 cm x 13 cm)
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety żuraweczki 'Red Rover' :
  Wspaniałe liście w kolorach miedziano-czerwonych
  Latem ponad liśćmi ukazują się kremowe kwiaty
  Doskonała na stanowiska słoneczne i półcieniste
  W VII i VIII liście przebarwiają się na oliwkowo-zielony kolor
Podstawowe informacje:
           
  kremowe VI - VII 20 - 25 cm słońce, półcień 1,6 l