Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Żuraweczka (Żurawka) 'Catching Fire'

Heucherella

Ilość:
16,50 PLN
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

MIOTACZ OGNIA

 

'Catching Fire' to z pewnością nie jest kolejna żuraweczka prawie niczym nie różniąca się od konkurentek. Jej żywotne limonkowe liście są lekko zaokrąglone, dzięki czemu wyglądają bardzo elegancko. 

Ze środka każdego z limonkowych liści wydobywają się 'czerwone płomienie', czyli bardzo wyraźne czerwone unerwienie,  w szczególności intensywne u młodych liści. Dodatkową atrakcją są kremowe kwiaty zdobiące roślinę latem. Obok takiej kompozycji nikt nie przejdzie obojętnie!

Catchin  Fire to nowa, trudno dostępna odmiana o zwartym i krępym pokroju dzięki czemu doskonale prezentuje w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope. Tworzy silny kontrast dla innych roślin.

Najlepiej czuje się w półcieniu. choć radzi sobie także w miejscach nasłonecznionych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku o średnicy 12 cm.

 

Główne zalety żuraweczk 'Catching Fire' :
  Wspaniałe czerwone unerwienie liści
  Zwarty, kopcowaty pokrój
  Wspaniała odmiana również do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  kremowy VI-VII 20 - 25 cm półcień, słońce p12