Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Żurawka 'Grape Expectations'

Heuchera

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

NOWOŚĆ ZMIENIAJĄCA KOLORY 

 

Żurawka 'Grape Expectations' to jedyna w swoim rodzaju odmiana cechująca się zmiennym zabarwieniem ulistnienia oraz fantastycznymi kwiatami. Wczesną wiosną zaczyna wypuszczać fioletowe liście z ciemnymi żyłkami, nie da się wtedy przejść obok niej obojętnie. Szerokie i grube liście wraz z rosnącymi temperaturami nabierają srebrnego zabarwienia, by jesienią nabrać barwy purpurowo-fioletowej.
 

Wspaniałą ozdobą są kremowo-białe kwiaty bardzolicznie wyrastające na ciemnopurpurowych łodygach ponad dekoracyjnymi liśćmi. Kwiaty świetnie nadają się do bukietów. Te niepowtarzalne cechy czynią odmianę niezwykle dekoracyjną!

 

Cechuje ją zwarty i krępy pokrój dzięki czemu doskonale wygląda w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope.

 

Żurawka jest mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek.

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym

 

Główne zalety żurawki 'Grape Expectations' :
  Liście wybarwiają się w zależności od pory roku
  Latem zdobią ją liczne kremowo-białe kwiaty
  Wspaniała odmiana również do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
biały
VI-VIII 30-40 cm słońce, półcień 1 l