Żurawka 'Little Cutie Blondie'

Heuchera

Ilość:
13,90 PLN
12,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KOMPAKTOWA ELEGANTKA 

 

 

Little Cutie to nowa seria kompaktowych żurawek tworzących zwarte kępki przepięknych liści oraz delikatnych kwiatów. Najczęściej dorastają jedynie do 10-15 cm wysokości i 20 cm szerokości dlatego też doskonale nadają się do ogrodów skalnych, do donic, niewielkich rabat oraz ,co ciekawe, jako roślina domowa.

 

'Blondie' to niezwykle urocza odmiana o delikatnych karmelowych liściach, które wyśmienicie kontrastują z kremowo-żółtymi kwiatami, które potrafią zdobić roślinę od wiosny aż do jesieni! Całość kompozycji jest niezwykle okazała i trudno oderwać od niej wzrok. Jej miniaturowy powoduje, iż doskonale czuje się w otoczeniu innych niewielkich roślin np. żurawki, turzyce, liriope czy mniejszych odmian bodziszków.
 
Żurawki są łatwe w uprawie, najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych i lekko zacienionych. Preferują gleby żyzne i przepuszczalne.. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji z wykorzystaniem żurawek gdzyż efektownie zdobią rabaty, obwódki. Ładnie wyglądają również w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywic" balkon, taras czy ganek

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 0,8 litra.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety żurawki Little Cutie 'Blondie' :
  Nowa kompaktowa odmiana żurawki o drobnych liściach
  Wspaniałe kremowo-żółte kwiaty (od wiosny do jesieni)
  Karmelowa kompozycja liści w kompaktowej odsłonie
  Doskonała do ogrodów skalnych, pojemników i niewielkich rabat
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
żółty
V - IX 10 - 15 cm słońce, półcień 0,8 l