Żurawka 'NORTHERN EXPOSURE™ Red'

Heuchera

Ilość:
16,50 PLN
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ2
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

ODPORNA NA EKSTREMALNE WARUNKI

 

'NORTHERN EXPOSURE™ Lime'  to nowa niezwykle trwała i wytrzymała odmiana. Wywodzi się z Kanady dzięki czemu doskonale znosi nasze zimy. Należy do odmian średniej wielkośći (osiąga 30-40 cm wysokości) i ceniona jest limonkowe liście, które "trzymają" swoje zabarwienie przez cały sezon. Ponadto w okresie od czerwca do sierpnia ponad liśćmi ukazuje się masa rdzawo-czerwonych kwiatów, które zebrane są w luźne wiechy (można je wykorzystać na kwiat cięty!).

 

Oferowana odmiana to rarytas dla kolekcjonerów. Doskonale prezentuje w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope. Tworzy silny kontrast dla innych roślin.

 

Żurawka jest mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety żurawki 'NORTHERN EXPOSURE™ 'Lime' :
  NOWOŚĆ
  Wspaniałe limonkowe liście "trzymające" zabarwienie przez cały sezon
  W okresie VI-VIII roślinę zdobią liczne rdzawo-czerwone
  Rozświetli każdą kompozycję zarówno na rabacie jak i w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  rdzawo-czerwony VII - IX 30 - 40 cm słońce, półcień 1 l