Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Żurawka 'Obsidian'

Heuchera

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Niesamowity, prawie czarny kolor liści

 

'Obsidian' to bardzo ciekawa odmiana odznaczająca się bardzo ciemnym ulistnieniem. Liście satynowe, lśniące, okrągłe. Co ważne, roślina zachowuje kolor liści nawet gdy posadzimy ją na pełnym słońcu. Jest to odmiana dość szybko rosnąca i niekłopotliwa.

 

To odmiana o zwartym i krępym pokroju dzięki czemu doskonale prezentuje w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope. Tworzy silny kontrast dla innych roślin.

 

Żurawka jest mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie prezentuje przykładową sadzonkę w okresie letnim.

 

Główne zalety żurawki 'Obsidian' :
  Odmiana o wspaniałych bardzo ciemnych bordowoczarnych liściach
  Kolor liści nie bleknie
  Doskonale kontrastuje z żurawkami o jasnym ulistnieniu
  Dobrze rośnie prawie na każdym stanowisku
Podstawowe informacje:
           
  ozdobna z liści VI 25 - 30 cm słońce, półcień 1 l

 

moniczek napisał:
Ocena:
ocenaocenaocenaocenaocena
10/10
Roślina ładnie rozrośnięta, dorodna kępka, zgodna z opisem, dobrze zabezpieczona na czas wysyłki, opisana odmianą. Dotarła w bardzo dobrej kondycji. Dziękuję za transakcję i polecam zakupy w sklepie Florini.