Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMŻurawka 'Rex Lime'

Heuchera

Ilość:
12,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

MIĘTOWE OBWÓDKI

 

Żurawki to niesamowite i piękne byliny ogrodowe, które jako jedne z nielicznych mogą poszczycić się tak barwnymi liśćmi o różnych fakturch i kształtach. Pięknie prezentują się w towarzystwie ciemiernika, funkii i brunnery. Są doskonałe na rabaty, obwódki, skalniaki  jak również stanowią niesamowitą ozdobę pojemników.

 

'Rex Lime' wyróżnia się karbowanymi, limonkowymi liśćmi ponad które w okresie od maja do lipca  wynoszą się przeurocze, wiechowate kwiaty w białym odcieniu. Ta kępiasta bylina dorasta do 70 cm wysokości.

 

Heuchery są łatwe w uprawie i nie wymagają specjanych zabiegów. Potrzebują lekkiej, próchnicznej, przepuszczalnej gleby o średniej żyzności. Do prawidłowego wzrostu potrzebują systematycznego podlewania, szczególnie w okresach suszy i najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Charakteryzują się bardzo dobrą mrozoodpornością, a okrywanie konieczne jest tylko w przypadku bardzo mroźnych, bezśnieżnych zim.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 0,8 l.

 

Główne zalety żurawki 'Rex Lime' :
  Bardzo dekoracyjne limonkowe liście
  Delikatne bIałe kwiatostany zdobiące roślinę od V do VII
  Doskonała na obwódki i rabaty
  Bylina łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VII 70 cm słońce, półcień 0,8 l