Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Żurawka 'Rio'

Heuchera

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

BRAZYLIJSKI POWIEW SŁOŃCA!


'Rio' to zupełnie nowa odmiana żurawki olśniewająca blaskiem brzoskwiniowo-pomarańczowych liści. To fantastyczna introdukcja ubarwiająca rabatę bylinową mnóstwem kolorów - liście w trakcie sezonu nabierają różnych barw - pomarańczowy, burszrtynowy, żółty, brzoskwiniowy.

Dodatkowym atutem są drobne białe kwiaty wyrastające w maju i czerwcu na wzniesionych łodygach ponad liśćmi. Rośnie bardzo ładnie, ma dużo wigoru. Jest prawdziwą gwiazdą ogrodu.

Doskonale prezentuje w kompozycjach z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiami, ciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope.

Żurawka jest łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywic" balkon, taras czy ganek

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety żurawki 'Rio':
  Efektowne liście zmieniają kolor w trakcie sezonu
  Bardzo ładne białe kwiaty zdobią roślinę w maju i czerwcu
  Odmiana idealna także do sadzenia w pojemnikach
  Duży wigor
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 30 - 35 cm słońce, półcień 1 l