Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Żurawka 'Rose Quartz'

Heuchera

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

BURSZTYNOWE FALE 

 

'Amber Waves' to klasyk wśród żurawek. Jest to odmiana, która zasługująca na uznanie z uwagi na widowiskowe kępki pofalowanych liści. Na początku sezonu ich zabarwienie jest limonkowo-zielone oraz bursztynowo-pomarańczowe jesienią. Ponadto wczesną wiosną ponad żurawką kołyszą się pełne lekkości różwowe kwiaty.

 

Prezentowana żurawka cechuje się zwartym i krępym pokrojem dzięki czemu doskonale wygląda w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope.

 

Jest to roślina mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 0,8 litra.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety żurawki 'Amber Waves' :
  Klasyk wśród żurawek
  Liście zmieniają kolory w trakcie sezonu
  W VI i VI zdobią ją liczne różowe kwiaty
  Wspaniała odmiana również do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  różowy V-VI 20 - 25 cm słońce, półcień 0,8 l