Żurawka Silver Gumdrop'

Heuchera

Dostępne:
Dostępny od maja
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

SREBREM ZDOBIONA

 

Intrugująca, kompaktowa odmiana żurawki o niebywałej urody srebrnych liściach, których intensywność podkreśla ciemniejsze żyłkowanie.  Ponadto w czerwcu i lipca ponad liśćmi ukazuje się masa drobnych różowych kwiatów, które delikatnie kołyszą się ponad kępą czyniąc całą kompozycję wyjątkową. Oferowana bylina osiąga ok. 20 - 25 cm wysokości i 30 - 40 cm szerokości dlatego też doskonale nadaje się do nasadzeń na obwódki oraz fronty rabat.

 

'Silver Gumdrop' to nowa trudno dostępna pozycja o zwartym i krępym pokroju dzięki czemu doskonale prezentuje w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope. Tworzy silny kontrast dla innych roślin.  

 

Żurawka jest mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku o średnicy 12 cm.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka oferowana.

 

Główne zalety żurawki 'Silver Gumdrop' :
  Doskonałę poączenie srebrnych liści oraz różowych kwiatów
  Zwarty, kopcowaty pokrój
  Idealna pozycja do kontrastowych kompozycji
  Wspaniała odmiana również do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI - VII 20- 25 cm słońce, półcień p12