Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Żurawka 'Silver Scrolls'

Heuchera

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Żurawka ogrodowa ‘Silver Scrolls’ to kępiasta bylina, należąca do rodziny skalnicowatych (Saxifragaceae). Dorasta do 30 cm wysokości, 55 cm z kwiatostanem i osiąga 30 cm średnicy. To niezwykle atrakcyjna, a w naszych warunkach częściowo półzimozielona roślina o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Wiosną charakteryzuje się fioletowymi lub ciemnobordowymi liśćmi pokrytymi z wierzchu metalicznym nalotem. Później na liście zaczyna wkradać się zielona barwa, a wyraźny srebrny marmurkowy wzorek z zarysowanymi delikatnymi ciemno – fioletowymi żyłkami, unerwieniem pokrywa całą powierzchnię liścia, przybiera on wtedy na intensywności. 
 
Oferuje niesamowite widowisko kolorystyczne. Ich kolor uzależniony jest od intensywności nasłonecznienia i pory roku. Żurawka zmienia także przebarwienie liści w zależności od temperatury otoczenia. Z reguły jest najefektowniej wybarwiona, gdy jest chłodniej.
 
W czerwcu pojawiają się kwiaty wyniesione ponad kępę srebrno purpurowych liści, na długich, nieulistnionych, cienkich pędach kwiatostanowych, wyrastają z wierzchołków silnie zredukowanych pędów bocznych. Na smukłych bordowych łodygach kołyszą się drobne białoróżowe kwiatostany. Delikatne, lekkie w wyglądzie kuleczki dzwonkowatych kwiatów tworzą luźne, wiechy. Po kwitnieniu należy przyciąć kłosy.
 
Ze względu na dekoracyjne liście ma szerokie zastosowanie. Polecana jest, jako roślina obwódkowa, rabatowa. Stosowana również do ogrodów skalnych i jako roślina okrywowa. Nadaje się do tworzenia zwartych, zadarniających kobierców. Świetnie sprawdzi się również w barwnych zestawieniach pojemnnikowych z sezonowymi roślinami balkonowymi i tarasowymi. Najlepiej prezentuje się w większych skupiskach, grupach po 10 - 15 roślin. Może być sadzona na pierwszym planie rabat z trawami lub bylinami. 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 0,8 litra.

 

Główne zalety żurawki 'Silver Scrolls' :
  Dekoracyjne srebrno-szare liście o ciemnej, bordowej barwie,
ze srebrzystym połyskiem i wyraźnym rysunkiem unerwienia
  Uniwersalne zastosowanie, roślina wieloletnia,
mało wymagająca, bezproblemowa
  Wspaniale uzupełnia rabaty bylinowe, tworzy piękne kompozycje ogrodowe
  Odmiana mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę
Podstawowe informacje:
           
  białe/
różowo-kremowe
VI-VIII 25 - 30 cm słońce, półcień 1 l