Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Żurawka 'Venus'

Heuchera

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

DUŻY KAMELEON

 

Jeśli poszukujecie Państwo żurawki do miejsc zacienionych to 'Venus' będzie doskonałym wyborem. Odznacza się pięknymi bardzo dużymi liśćmi (do 15 cm długości) i dużym wigorem. Dorasta do 45 cm wysokości, jest więc jedną z większych żurawek. Kolor liści zmienia się w trakcie sezon - młode liście są zielone ze srebrnym nalotem. Z czasem kolor srebrny zaczyna dominować na roślinie.

Dodatkową ozdobą są kremowe kwiaty pojawiające się wiosną na wzniesionych łodygach ponad liśćmi.

 

Prezentowana żurawka tworzy zwarte i silne kępki, doskonale wygląda w połączeniu z innymi żurawkami jak również z brunerami, kokoryczami, funkiamiciemiernikami czy trawami takimi jak: hakonechloa, turzyca, ophiopogon, liriope.

 

Żurawka jest mrozoodporna i łatwa w uprawie, dobrze czuje się na stanowiskach półcienistych i cienistych.  Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach, obwódkach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 0,8 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

Główne zalety żurawki 'Venus' :
  Kolor liści zmienia się w trakcie sezonu
  Kremowe kwiaty wiosną
  Odmiana sprawdzona na stanowiskach zacienionych
  Bardzo duże liście!
Podstawowe informacje:
           
  kremowy V-VI 45 cm półcień, cień 0,8 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy