Już dziś dokonaj bezpłatnej rezerwacji roślin i odbierz do 7% rabatu. Płatność wykonasz dopiero wiosną. Pamiętaj, część pozycji mamy w ograniczonych ilościach. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 31 stycznia! Sprawdź szczegółyŻurawka 'World Cafe Amaretto'

Heuchera

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Żurawka ogrodowa należy do rodziny skalnicowatych. 'World Caffe Amaretto' to bardzo dekoracyjna kępiasta bylina, która wyróżnia się niezwykle ozdobnymi, barwnymi liśćmi i delikatnymi kwiatostanami.  Odmiana posiada oryginalne, ciekawe i bardzo atrakcyjne zabarwienie liści, które przybierają odcienie pomarańczowe, brązowe, żółto - złote, brunatne, brzoskwiniowe, , zielono-pomarańczowe, pomarańczowo – bursztynowe  Charakteryzuje się liśćmi z lekkim cętkowaniem, z delikatnym marmurowym rysunkiem, momentami z lekko metalicznym połyskiem. Liście bardzo ozdobne, jajowate, klapowane, brzeg liścia falowany. Młode liście są też ząbkowane z czasem łagodnieją. Pędy kwiatostanowe: wyprostowane, sztywne, brązowawe, delikatnie owłosione. Całość jest niezwykle efektowna przez cały rok, najpiękniej wyglądają jesienią.
 
Kompaktowa, tworzy, średniej wielkości, zwarte, bujne i gęste kępy, poduchy, osiągające 35 cm średnicy. Ponad burzą ozdobnych liści unoszą się dzwonkowate, drobne i liczne kwiaty na długich łodyżkach. Najczęściej nie przekracza 30 - 40 cm wysokości. Pojawiają się od maja do lipca, zebrane w luźne wiechy. Jest częściowo zimozielona, odporna na niskie temperatury.  Żurawki, co roku wytwarzają niemal całą część nadziemną, a zimują w formie kłącza lub bulwy w wierzchniej warstwie podłoża. 
 
Idealna roślina do ogrodu skalnego, na rabaty bylinowe i na skarpy oraz jako roślina obwódkowa. Ma wszechstronne zastosowanie. Pasuje do ogrodów leśnych i nowoczesnych. Doskonała zarówno do ogrodów orientalnych, przydomowych, jak i założeń naturalistycznych, parków, nasadzeń miejskich. Wykorzystywane do tworzenia akcentów kolorystycznych, barwnych plam w ogrodzie i grupach roślin. Żurawki najlepiej wyglądają posadzone w grupach, doskonale sprawdzą się pod koronami drzew i krzewów, a także, jako najniższe, frontowe piętro rabat. Można sadzić ją samodzielnie lub w kompozycjach z innymi roślinami. Świetna w połączeniach z jednokolorowymi bylinami np funkiami i paprociami. Prezentuje się doskonale w zestawieniach z innymi żurawkami oraz w towarzystwie z trawami ozdobnymi. Stosowana również, jako roślina zadarniająca, okrywowa, również na kwiat cięty i suche bukiety. Może być wykorzystywana w wielu kompozycjach ogrodowych. 

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 1 litrowym

 

Główne zalety żurawki 'World Cafe Americano' :
  Odmiana o niezwykle dekoracyjnych wielobarwnych liściach 
  Tworzy piękne kompozycje, polecane do wszystkich rodzajów ogrodów
  Dekoracyjne kwiatostany są świetnym dodatkiem do bukietów
  Wspaniała odmiana również do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VII 30 - 35 cm słońce, półcień 1 l