Żurawka 'World Cafe Melange'

Heuchera

Ilość:
14,50 PLN
12,99 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Żurawka ogrodowa należy do rodziny skalnicowatych. 'World Caffe Melange' to bardzo dekoracyjna kępiasta bylina. Odmiana posiada oryginalne, ciekawe i bardzo atrakcyjne zabarwienie liści, które przybierają odcienie zielono-limonkowe z brązowo-bordowym unerwieniem. Całość jest niezwykle efektowna przez cały rok, najpiękniej wyglądają jesienią.
 
Kompaktowa, tworzy, średniej wielkości, zwarte, bujne i gęste kępy, poduchy, osiągające 45 cm średnicy. Najczęściej nie przekracza 30 - 40 cm wysokości. Jest częściowo zimozielona, odporna na niskie temperatury.  Żurawki, co roku wytwarzają niemal całą część nadziemną, a zimują w formie kłącza lub bulwy w wierzchniej warstwie podłoża. 
 
Idealna roślina do ogrodu skalnego, na rabaty bylinowe i na skarpy oraz jako roślina obwódkowa. Ma wszechstronne zastosowanie. Pasuje do ogrodów leśnych i nowoczesnych. Doskonała zarówno do ogrodów orientalnych, przydomowych, jak i założeń naturalistycznych, parków, nasadzeń miejskich. Wykorzystywane do tworzenia akcentów kolorystycznych, barwnych plam w ogrodzie i grupach roślin. Żurawki najlepiej wyglądają posadzone w grupach, doskonale sprawdzą się pod koronami drzew i krzewów, a także, jako najniższe, frontowe piętro rabat. Można sadzić ją samodzielnie lub w kompozycjach z innymi roślinami. Świetna w połączeniach z jednokolorowymi bylinami np funkiami i paprociami. Prezentuje się doskonale w zestawieniach z innymi żurawkami oraz w towarzystwie z trawami ozdobnymi. Stosowana również, jako roślina zadarniająca, okrywowa, również na kwiat cięty i suche bukiety. Może być wykorzystywana w wielu kompozycjach ogrodowych. 

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 1 litorwym

 

Główne zalety żurawki 'World Cafe Melange' :
  Odmiana o niezwykle dekoracyjnych zielono-limonkowych liściach 
  Tworzy piękne kompozycje, polecane do wszystkich rodzajów ogrodów
  Wspaniała odmiana również do uprawy w pojemniku
Podstawowe informacje:
           
  - - 35 - 40 cm słońce, półcień 1 l