Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Żylistek mieszańcowy 'Mont Rose'

Deutzia hybrida

Ilość:
18,90 PLN
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg
Żylistek 'Mont Rose' nieduży krzew o wzniesionym rozłożystym pokroju osiągający 1,5 m wysokości przy 1 m szerokości. Liście lancetowate, ciemnozielone. W czerwcu obsypany jest ogromną ilością gwiazdkowatych, różowych kwiatów. 
 
Jest rośliną odporną, łatwą w uprawie nawet dla początkujących ogrodników. Ma małe wymagania co do gleby ale najlepiej rośnie na glebach zwięzłych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Cięcia dokonujemy po kwitnieniu.
 
Żylistek może być sadzony pojedynczo na tle trawnika czy zieleni lecz świetnie nadaje się również do wykorzystania w formie żywopłotu formowanego lub naturalnego. Idealnie sprawdzi się w zieleni miejskiej. Możemy komponować go np. z krzewuszkamiforsycjami czy berberysami.  Warto pozyskać tę odmianę do ogrodu - efekt będzie oszałamiający.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną roślinę w sezonie.

 

Główne zalety żylistka 'Mont Rose':
  Piękne różowe kwiaty przypominające pompony
  Niesamowicie  obfite kwitnienie
  Nadaje się na nieskie żywopłoty
Podstawowe informacje:
           
  różowe VI - VII do 1,5 m słońce, półcień 2 l