Żylistek mieszańcowy 'Pink Pom Pom' (doniczka 2 litrowa)

Deutzia hybrida

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

JAPOŃSKI KRZEW O PEŁNYCH KWIATACH!


'Pink Pom Pom'  to jedna z najefektowniejszych odmian żylistka. Jest krzewem szybkorosnącym o sztywnych pędach i zwartym pokroju. Osiąga wysokość ok 2,5 m. Liście ciemnozielone pokryte włoskami. Największy atut - kwiaty - pełne niczym pompony, wewnątrz białe, różowe na zewnątrz. W czerwcu/lipcu cała roślina obsypuje się kwieciem tak obficie, że pędy uginają się pod ich ciężarem.
 
Jest rośliną odporną, łatwą w uprawie nawet dla początkujących ogrodników. Ma małe wymagania co do gleby ale najlepiej rośnie na glebach zwięzłych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Cięcia dokonujemy po kwitnieniu.
 
Żylistek może być sadzony pojedynczo na tle trawnika czy zieleni lecz świetnie nadaje się również do wykorzystania w formie żywopłotu formowanego lub naturalnego. Idealnie sprawdzi się w zieleni miejskiej. Możemy komponować go np. z krzewuszkami, forsycjami czy berberysami.  Warto pozyskać tę odmianę do ogrodu - efekt będzie oszałamiający.

 

Sadzonki żylistka Pink Pom Pom oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną roślinę w sezonie.

 

Główne zalety żylistka 'Pink Pom Pom':
  Piękne kwiaty przypominające pompony
  Niesamowicie  obfite kwitnienie
  Nadaje się na żywopłoty
Podstawowe informacje:
           
  różowo-
biały
VI - VII do 2,5 m słońce, półcień 2 l