Żylistek zaróżowiony 'Kalmiiflora'

Deutzia purpurascens

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Zylistek 'Kalmiiflora' to  gęsty krzew o sztywnych, wyprostowanych, lekko przewieszających się pędach. Dorasta do ok 1,5 m wysokości i 2 m szerokości. Niezwykle ujmujący w okresie kwitnienia. W maju i czerwcu wręcz oblepiają go dzwonkowate kwiaty o płatkach ciemnoróżowych z jasnoróżowym marginesem, w środku białe, tworzące niewielkie kwiatostany. Liście lancetowate, jasnozielone, szorstkie od góry.

 

Jak uprawiać żylistka


Jest rośliną odporną, łatwą w uprawie nawet dla początkujących ogrodników. Ma małe wymagania co do gleby ale najlepiej rośnie na glebach próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W mroźne zimy może przemarzać, warto go zabezpieczyć. Po zimie usuwamy wyschnięte pędy.
 

Gdzie sadzić żylistka

 

Żylistek może być sadzony pojedynczo na tle trawnika czy zieleni lecz świetnie nadaje się również do wykorzystania w formie żywopłotu formowanego lub naturalnego.
Możemy komponować go np. z krzewuszkami, forsycjami czy berberysami.  Warto pozyskać tę odmianę do ogrodu – efekt będzie oszałamiający.

 

Sadzonki żylistka Kalmiiflora oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety żylistka Kalmiiflora
  Piękne dzwonkowate kwiaty
  Niesamowicie obfite kwitnienie
  Łatwy w uprawie, mrozoodporny
  Nadaje się na żywopłoty
Podstawowe informacje:
           
  biało-
różowy
V - VI do 1,5 m słońce, półcień 2l