Berberys Thunberga 'Golden Ring'

Berberis thunbergii

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.50 kg

ZŁOTY KRĄŻEK!


Przepiękna odmiana, która ceniona jest za dużą odporność, małe wymagania oraz niepowtarzalne bordowe zabarwienie liści z eleganckim złotym brzegiem. Dopełenienim tej wspaniałej kompozycji są drobne acz liczne żółte kwiatki, które wybornie kontrastują z niebanalnym ulistnieniem. W sierpniu i wrześniu pojawiają się bardzo liczne czerwone jagody, które zdobią roślinę również zimą!
 

Berberys nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w prawie każdych warunkach, jednak gleba nie powinna być zbyt ciężka i mokra. Dobrze znosi suszę, odporny na mróz. Stanowisko powinno być słoneczne (szczególnie w przypadku odmian barwnych) lub półcieniste.

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji, jako tło, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz pojedynczo w ogródkach skalnych. Można komponować go z czerwoną różą rabatową, roślinami o kulistym pokroju np. z tawułkami, czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Golden Ring' :
  Fantastyczne dwubarwne liście
  Ładny akcent kolorystyczny
  Łatwy w uprawie, niewymagający, mrozoodporny
  Bardzo szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  żółty V - VI do 2 m słońce, półcień 2 l