Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Jak sadzić rośliny?

Otrzymałem/łam paczkę z roślinami – co dalej?

1. Wyjmujemy sadzonki z pudełka a następnie zdejmujemy torbę foliową wraz z taśmą do pakownia, które zabezpieczały doniczki przed wysypaniem się z nich ziemi.

2. Sprawdzamy wilgotność bryły korzeniowej sadzonek. Te które są nie dość wilgotne obficie podlewamy.

3. W miejscu zaplanowanym pod wysadzanie rośliny wykopujemy dołek o średnicy i głębokości przynajmniej dwa razy większej niż bryła korzeniowa. Jeśli gleba w miejscu sadzenia nie jest wystarczająco dobra (np. jałowa i sucha) dobrze jest wybrać jej znacznie więcej i nawieźć nowej, żyznej (ziemia ogrodnicza, kompostowa) Dzięki temu zapewnimy roślinie lepsze warunki do rozwoju.

4. Wybijamy delikatnie sadzonkę z doniczki tak aby nie naruszyć bryły korzeniowej a następnie w przygotowanym miejscu umieszczamy na głębokości takiej samej jak rosła w pojemniku.

5. Zasypujemy dołek ziemią i solidnie polewamy.

6. Miejsce sadzenia jak i teren wokoło dobrze jest obsypać korą (najlepiej sosnową drobno zmieloną,) na grubość 4-5 cm. Ma ona zarówno walory estetyczne jak również wstrzymuje wilgoć w podłożu oraz hamuje rozwój chwastów.

Nie zaleca się nawożenia roślin zaraz po ich posadzeniu. Dotyczy to zarówno środków naturalnych (obornik) jak i chemicznych (nawozy sztuczne).

Chcę posadzić rośliny za 2 tygodnie. Jak do tego czasu mam je przechowywać?

Do czasu wysadzenia roślin zalecamy przechowywanie ich na dworze (najlepiej w zacienionym miejscu) jednoczenie nie zapominając o okresowym podlewaniu. Rośliny przez nas oferowane są przekorzenione tak więc można je wysadzać przez cały rok (oczywiście za wyjątkiem zimy). Ponadto w przypadku roślin produkowanych w pojemnikach mamy praktycznie 100% pewności, iż roślina się przyjmie.