Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
Bestseller
A-E

Bodziszek 'Rozanne' | Geranium

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN 23,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Bodziszek Rozanne 'Gerwat' - sadzonki

'Rozanne' to wyjątkowa selekcja bodziszka, która zachwyca  wielkością kwiatów, liści oraz okresem kwitnienia. Odmiana ta bardzo szybko się rozrasta dorastając do 40 centymetrów wysokości i podobnej szerokości. Główną ozdobą rośliny są duże, pięciopłatkowe kwiaty o niebieskawym kolorze i białym środku, które kwitną niesamowicie długo, bo od czerwca aż do jesieni. Co ważne nie są to jednak pojedyncze kwiaty jak w przypadku innych bylin powtarzających kwitnienie - 'Rozanne'  kwitnie z taką samą intensywnością zarówno w czerwcu jak i we wrześniu, bez konieczności przycinania! W naszym ogrodzie potrafi kwitnąć nieprzerwanie od czerwca aż do mrozów, a ostatnie kwiaty przykywa śnieg.

Jak uprawiać bodziszek 'Rozanne'?

Ta ciekawa roślina najlepiej rośnie na lekko cienistych stanowiskach. Choć bardzo dobrze czuje się w otoczeniu drzew, to ogromne walory dekoracyjne tej rośliny sprawiają, że równie chętnie Bodziszek sadzony jest na skalniakach. Bodziszek nie ma dużych wymagań, jeśli chodzi o uprawę i pielęgnację. Doskonale poradzi sobie w każdych warunkach, choć jedyne, co mu przeszkadza, to podmokłe stanowiska. Do dobrego rozwoju wystarczy podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne oraz stanowisko słoneczne lub półcieniste. Po zakończonym kwitnieniu warto przyciąć bodziszka, aby roślina mogła się wzmocnić. To jedna z najlepszych roślin zadarniających - niewymagająca i mająca dużą zdolność do adaptacji w różnych warunkach. Jej ogromnym atutem jest łatwość w uprawie i duża tolerancja wobec gleby. 

Zastosowanie bodziszka 'Rozanne'

Doskonale czuje się na obwódkach i rabatach bylinowych. Jako, że jest świetną rośliną okrywową można sadzić go w większej grupie pomiędzy drzewami i krzewami. Bardzo ładnie komponuje się z innymi, kolorowymi bodziszkaminachyłkami i szałwiami

Odmiana była wielokrotnie nagradzana, między innymi RHS Award of Garden Merit (AGM). W 2013 roku z okazji stulecia Chelsea Flower Show wybierano najlepsze rośliny dla poszczególnych dekad – 'Rozanne' została wybraną rośliną dekady 1993-2002. 

Sadzonki bodziszka Rozanne oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu prezentujemy przykładową oferowaną sadzonkę w sezonie.

 

Główne zalety bodziszka 'Rozanne':
Duże niebiesko-białe kwiaty zdobiące roślinę od  VI do X
Wspaniale komponuje się z innymi bodziszkami oraz żurawkami
Kwitnie z taką samą intensywnością przez cały okrs kwitnienia
Odmiana wielokrotnie nagradzana - w 2013 okrzyknięta rośliną dekady
Podstawowe informacje:
niebiesko-
biały
VI - X 40 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 1 opinii

5

ogólnie

Dodaj nowy komentarz

To moje kolejne zakupy we Florini, bodziszki przyszły pięknie zapakowane, są dobrze ukorzenione. Teraz tylko czekać aż zakwitną :-)

bożena - Środa, 26 Kwiecień 2023 (17:23)

Piękna bylina, niezawodna i dłuuugo kwitnąca.

rewe - Środa, 26 Kwiecień 2023 (17:21)

Dostałam świetne sadzonki super zapakowane. Polecam!

ania_dd2 - Środa, 26 Kwiecień 2023 (17:19)