Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Skalnice

Wyświetlono: 1 – 7 z 7 wyników

Skalnica — jak uprawiać rośliny skalne

Skalnice to rodzaj roślin, który skupia wokół siebie aż 440 gatunków. Większość z nich porasta tereny górskie, obrzeża lasów i łąk, jednak pojawiają się również w ogrodach jako rośliny ozdobne. Skalnice charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dlatego bardzo często spotkać ją można w ogrodach skalnych, ale nie tylko. Jeśli interesuje Cię uprawa tej wyjątkowej rośliny, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz ciekawe odmiany skalnic w różnej kolorystyce.

Skalnica – gdzie można ją uprawiać?

Skalnica – gdzie można ją uprawiać? Skalnica to roślina, która jest ozdobą ogrodu przez cały rok, ponieważ w zależności od odmiany kwitnie od wiosny aż do późnego lata. Do prawidłowego wzrostu ta niewielka roślina potrzebuje półcienistego stanowiska, a także umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej gleby. Często skalnica sadzona jest w ogrodach skalnych z uwagi na to, że nie lubi nadmiernej wilgoci. Skalnica odporna jest natomiast na niskie temperatury i nie wymaga okrywania na zimę. Oprócz ogródków skalnych bardzo często pojawia się również w kompozycjach rabatowych z innymi niskimi bylinami. Chętnie sadzona jest również w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Sadzenie i pielęgnacja skalnic

Skalnice najlepiej sadzić wczesną wiosną lub późną jesienią. Są to rośliny, które nie wymagają dużych nakładów pracy. Ich pielęgnacja powinna się ograniczyć do częstego nawadniania oraz usuwania przekwitłych kwiatostanów. Skalnice to doskonałe sąsiedztwo dla pięknych żurawek, rojników, i turzyc, a także innych niskich roślin ogrodowych, które spotkać można na skalniakach i niskich rabatach. Ta piękna roślina bardzo dobrze znosi bezpośrednią ekspozycję na słońce i odwdzięcza się wówczas bardzo obfitym kwitnieniem.

Najciekawsze odmiany skalnic

Skalnice wyjątkowe rośliny, które warto sadzić na rabatach ogrodowych. Jeśli zależy Ci na wzbogaceniu swojego ogrodu o ciekawe sadzonki roślin, to skalnica powinna znaleźć się wśród nich. Do najciekawszych odmian możemy zaliczyć:


Skalnica to piękna roślina dekoracyjna, która bardzo ładnie wygląda w otoczeniu innych podobnych roślin ogrodowych, ale nie tylko. Ze względu na swój pokój może występować również samodzielnie, gdzie w otoczeniu fantazyjnych kamieni będzie stanowiła idealną ozdobę. Stwórz piękny ogródek skalny we własnym ogrodzie, w którym zaszczytne miejsce znajdą skalnice i skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz sadzonki wielu innych ciekawych roślin ozdobnych. Dlatego nie czekaj i już teraz stwórz fantastyczne kompozycje kwiatowe, które uświetnią Twoje rabaty.