2.06.2017. Już są! Dodaliśmy kilkanaście wspaniałych licencjonowancyh odmian jeżówek. Sprawdź ofertę.Powojnik 'Jan Paweł II'

Clematis

Ilość:
21,90 PLN
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

JAN PAWEŁ II

 

Powojnik "Jan Paweł II" bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych pnączy ogrodowych. Swój niebywały urok zawdzięcza biało-alabastrowym kwiatom pojawiającym się od czerwca do września.  Są zbudowane z 6 szerokich działek kielicha, na środku których, zaznacza się wyraźnie jasnoróżowa pręga (szczególnie wyraźna w drugiej połowie lata).

Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale również toleruje półcień. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.
s
Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 3-4 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Kupujesz ładną i dorodną roślinę w pojemniku
2 litrowym o wysokości 70-80 cm

 

Główne zalety powojnika 'Jan Paweł II':
  Niezwykle dekoracyjne białe kwiaty z różową pręgą
  Długo kwitnie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  biały z różową pręgą VI - IX 3 - 4 m słońce, półcień 2 l