Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-Z

Paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen' | Polystichum setiferum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

Paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen'

Paprotnik 'Herrenhausen' to elegancka roślina, która wnosi do ogrodu subtelność i finezję. Jego ozdobne liście tworzą gęste kępy, które pięknie kontrastują z otoczeniem. Liście tego paprotnika są łukowato wygięte i posiadają delikatne, pierzaste listki, co nadaje roślinie wyjątkowy, dekoracyjny wygląd. Pierwsze liście wyrastają pionowo, w trakcie sezonu delikatnie rozkładają się na boki tworząc  spektakularną kępę. Odznacza się sporym wigorem i stosunkową łatwością uprawy.

'Herrenhausen' wyróżnia się swoim eleganckim wzrostem, osiągając około 100 centymetrów wysokości przy podobnej średnicy. Jego zielone liście mają subtelne, lśniące wykończenie, co dodaje im delikatnego blasku. Ta odmiana paprotnika sprawdza się zarówno w cienistych zakątkach ogrodu, jak i na obszarach o umiarkowanym nasłonecznieniu.

Jak uprawiać paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen'?

Paprotnik 'Herrenhausen' najlepiej rośnie w miejscach zacienionych lub takich o umiarkowanym nasłonecznieniu. Lubią dobrze przepuszczalną glebę o pH lekko kwaśnym do obojętnego. Paprotniki preferują wilgotne, ale nie mokre warunki, są wrażliwe na suszę, zwłaszcza podczas gorących okresów. W najzimniejszych rejonach kraju warto zabezpieczyć je na zimę. Paprotniki są niewymagające pod względem nawożenia - wiosną można zastosować lekki nawóz o niskim stężeniu azotu. Usuwanie uschniętych lub uszkodzonych liści pomaga utrzymać roślinę w estetycznej formie. Wiosną, przed rozwojem nowego wzrostu, należy przyciąć stare liście.

Zastosowanie paprotnika szczecinkozębnego 'Herrenhausen'

'Herrenhausen' doskonale komponuje się także w towarzystwie innych roślin cieniolubnych, tworząc harmonijną kompozycję w ogrodzie. Może być pięknym dodatkiem do ogrodu skalnego, zdobiąc skarpy i niskie murki. Ze względu na swoje preferencje dotyczące cienia, świetnie nadaje się do obsadzania obszarów mocno zacienionych, pod drzewami czy wzdłuż ogrodzeń, dodając im teksturę i elegancję. Może być używany w ogrodach skalnych, tworząc harmonijne kompozycje wśród kamieni i innych roślin skalnych.  Ponieważ potrawfi być tolerancyjny na wilgotne warunki, paprotnik 'Herrenhausen' może być stosowany w obszarach przybrzeżnych, np. wzdłuż stawów lub potoków.

Główne zalety paprotnika sczecinkozębnego 'Herrenhausen':
Wspaniały zaokrąglony pokrój
Spory wigor
Świetnie komponuje się z żurawkami i brunnerami
Łatwy w uprawie i odporna na choroby
Podstawowe informacje:
- - 100 cm cień, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Szerokość:100 cm
Wysokość:100 cm
Przedział wysokości:60-100 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| na rabaty
Stanowisko:półcień lub cień
Podlewanie:przeciętne
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz