Witaj wiosno! 4 marca rozpoczynamy wysyłki, wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie do 3 dni roboczych oprócz roślin balkonowych, które będą wysyłane od połowy kwietnia.

A-Z

Przywarka japońska 'Moonlight'| Schizophragma hydrangeoides

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
34,90 PLN
Ilość

RARYTASIK JAKICH MAŁO

Przywarka japońska to rzadkie pnącze, które sporadycznie spotykane jest w handlu. Jest to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów ciekawych roślin! Co więcej odmiana 'Moonlight' cechuje się niespotykanymi srebrzystozielono - niebieskimi liśćmi.   Równie okazale prezentuje się w lecie, kiedy to  ukazują się biało-kremowe kwiaty, które uwalniają intrygującą miodową woń. (czerwiec-lipiec) Ponadto na jesieni liście przebarwiają się na kolor żółty tworząc wyjątkowy efekt kolorystyczny.

Przywarka to bliska krewna hortensji pnącej, lecz zdecydowanie rzadziej spotykana. Odróżnia się obfitszym kwitnieniem oraz ładniejszymi kwiatami.  Jest to roślina, która dobrze czuje się sadzona na stanowiskach zacienionych lub półcienistych dlatego też idealnie nadaje się do prowadzenia na drzewie, siatce lub ścianie.

Dzięki posiadanym korzeniom czepnym samodzielnie wspina się (nie potrzebuje podpór), dorosłe egzemplarze osiągają nawet 6-7 m wysokości. Dobrze rośnie na glebach kwaśnych żyznych i wilgotnych. Jest równie mrozoodporna jak hortensja pnąca. Skutecznie zasłania mało akrakcyjne pnie drzew, ściany lub murki

Sadzonki przywarki japońskiej Moonlight oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety przywarki japońskiej 'Moonlight' :
PRAWDZIWA RZADKOŚĆ - RARYTAS DLA KOLEKCJONERÓW
W VI - VII zdobią ją liczne biało-kremowe kwiaty
Doskonałe pnącze do cienia
Cudowne srebrzystozielono - niebieskie liście
Podstawowe informacje:
biało-
kremowe
VI - VII 6 - 7 m półcień, cień 2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz