Żółwik ukośny 'Alba'

Żółwik ukośny 'Alba'

Żółwik ukośny (Chelone obliqua) to jeszcze mało znana bylina, która dobrze się czuje w miejscach cienistych lub półcienistych. Tworzy kępy wyprostowanych pędów wysokości 40-60 cm. Liście ma piękne, ciemnozielone, błyszczące. Jego największą atrakcją są kwiaty. Kształtem przypominają głowę żółwia dlatego też nazywane są żółwikami.

Płatki są zrośnięte i zebrane w kłosy. Pojawiają się późnym latem i jesienią ożywiając w tym czasie ubogi w kwiaty ogród. Doskonałym sąsiedztwem są kwitnące w podobnym terminie zawilce japońskie i jego mieszańce, floksy wiechowate, jeżówki, rudbekie, astry. Kwiaty chelone mogą mieć barwę różową jak i białą. (Chelone obliqua 'Alba’)

 

Żółwik ukośny (Chelone obliqua) to jeszcze mało znana bylina, która dobrze się czuje w miejscach cienistych lub półcienistych. Tworzy kępy wyprostowanych pędów wysokości 40-60 cm. Liście ma piękne, ciemnozielone, błyszczące. Jego największą atrakcją są kwiaty. Kształtem przypominają głowę żółwia dlatego też nazywane są żółwikami. Płatki są zrośnięte i zebrane w kłosy. Pojawiają się późnym latem i jesienią ożywiając w tym czasie ubogi w kwiaty ogród. Dokonałym sąsiedztwem są kwitnące w podobnym terminie zawilce japońskie i jego mieszańce, floksy wiechowate, jeżówki, rudbekie, astry. Kwiaty chelooen mogą mieć barwę różową jak i białą. (Chelone obliqua 'Alba’)