Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
A-E

Aster krzaczasty 'Guliver' Aster dumosus

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
14,90 PLN
Ilość

Astry krzaczaste to jedne z najpopularniejszych odmian astrów, cenione za zwartą formę i bujne kwitnienie. Te rośliny tworzą gęste kępy, osiągając wysokość od 20 do 50 cm, co sprawia, że doskonale nadają się do sadzenia na rabatach, wzdłuż ścieżek oraz w pojemnikach. Astry krzaczaste mają drobne, gwiazdkowate kwiaty w różnych odcieniach bieli, różu, niebieskiego i fioletu, które przyciągają motyle i pszczoły. Są łatwe w uprawie i odporne na chłód i wilgoć, kwitnąc od późnego lata aż do pierwszych przymrozków, wprowadzając kolory do ogrodu, gdy wiele innych roślin już przekwita.

Odmiana astra krzaczastego 'Guliver' wyróżnia się niebiesko-liliowymi kwiatami z żółtym oczkiem, które zdobią roślinę od lipca  do września. Niezwykle intensywne zabarwienie kwiatostanów przyciąga całą rzeszę motyli. Dorasta do 40 cm wysokości.

Marcinki doskonale czują się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiane na kwiat cięty. Ładnie wyglądają posadzone w zestawieniu z trawamijeżówkami czy odętkami. Odmiana Guliver, z uwagi na kompaktowy pokrój, może również pełnić funkcję rośliny okrywowej. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej.

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Podstawowe informacje:
niebiesko-lilowy VII - IX 40 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:30 cm
Wysokość:40 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na rabaty
Okres kwitnienia:IX| VII| VIII
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Kolor kwiatów:purpurowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz