Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
A-E

Berberys Thunberga 'Golden Ring' | Berberis thunbergii

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
13,90 PLN
Ilość

Berberys Thunberga 'Golden Ring' to niewymagający, łatwy w uprawie, ciernisty krzew dorastający do 1 - 2 m wysokości. Cechują go oryginalne, purpurowoczerwone liście z wąskim, żółtym marginesem, które jesienią przebarwiają się na szkarłatny kolor. Dopełenienim tej intrygującej kompozycji są drobne acz liczne żółte kwiatki, które wybornie kontrastują z niebanalnym ulistnieniem. W sierpniu i wrześniu pojawiają się bardzo liczne czerwone jagody, które zdobią roślinę również zimą!

Berberys nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w prawie każdych warunkach, jednak gleba nie powinna być zbyt ciężka i mokra. Dobrze znosi suszę, odporny na mróz. Stanowisko powinno być słoneczne (szczególnie w przypadku odmian barwnych) lub półcieniste.
 

Ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany jest w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji, jako tło, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz pojedynczo w ogródkach skalnych. Można komponować go z czerwoną różą rabatową, roślinami o kulistym pokroju np. z tawułkami, czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Golden RIng' :
Intrygujące purpurowoczerwone liście z żółtym marginesem
Ładny akcent kolorystyczny
Łatwy w uprawie, niewymagający, mrozoodporny
Bardzo szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
żółty V - VI do 2 m słońce, półcień 3 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:na rabaty| na żywopłoty| soliter
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna
Kolor kwiatów:żółty

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz