Glicynia pnącze, którego polska nazwa to wisteria. Lubi miejsca słoneczne i ciepłe dlatego też najlepiej czuje się na południowej ścianie domu, pergoli lub altanki. W pierwszym roku po posadzeniu pędów się nie przycina tylko podwiązuje do podpór.

Wisteria (glicynia)

Wisteria to jedno z najpiękniej kwitnących pnączy

W kolejnym roku zostawiamy 3-5 najsilniejszych pędów, (pozostałe usuwamy u podstawy) które skracamy do połowy i ponownie podwieszamy do podpory. Będą one stanowiły „szkielet” rośliny.

W następnych latach jesienią wszystkie pędy boczne, które wyrosną z pędów głównych skracamy na około 25 cm. Jeśli wisteria nie będzie przycinana wówczas nie zagęści się i zwykle kwitnie słabo i tyko na końcach pędów. Jeśli posiadacie Państwo w ogrodzie niekwitnące glicynie zalecamy ich przycięcie. Pnącze znacznie się wzmocni i jednocześnie zwiększymy szanse na kwitnienie. Nie należy również zapomnieć o okresowym nawożeniu.

Wisteria (glicynia)

Aby uzyskać tak pięknie kwitnącą roślinę, konieczne jest fachowe przycinanie

Uwaga: Wisterie otrzymane z nasion nie kwitną przez kilka pierwszych lat!!! Rekomendujemy zakup sadzonek szczepionych lub rozmnażanych poprzez sadzonki zielne.