Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
A-E

Budleja 'Miss Molly' | Buddleja

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
38,90 PLN
Ilość

'Miss Molly' to bardzo atrakcyjna odmiana o zwartym pokroju dorastająca do 1,5 m wysokości. Ma wyjątkowy różowoczerwony, lekko fioletowawy kolor kwiatów. Kwitnie od lipca do października. Posiada srebrzysto - zielone liście.

Lubi żyzną, przepuszczalną glebę, o odczynie od lekko kwaśnego po obojętny. Nie powinno się jej sadzić w podłożu suchym, zadarnionym, zaskorupiającym się. Najlepiej się czuje na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru i ciepłych. 
Wskazane jest obcinanie przekwitłych kwiatostanów, gdyż zabieg ten powoduje przedłużenie kwitnienia. Nie lubi przesadzania, jeżeli jest to konieczne, to należy wykopać ją wiosną, z większą bryłą ziemi. To odmiana wrażliwa na mróz. Ze względu na przemarzanie wymaga okrycia poprzez kopczykowanie nasady pędów. Wiosną po rozgarnięciu kopczyków konieczne jest zabieg przycięcia pędów nisko nad ziemią. Dzięki temu roślina wypuści nowe, silne pędy i znacznie obficiej zakwitnie. Szczególnie polecana jest za małe wymagania, długi okres kwitnienia oraz ciekawy, poszukiwany kolor kwiatów. 


Oferowana budleja  doskonale nadaje się do nasadzeń w pojemnikach (pięknie zdobi tarasy i balkony) jak również na rabatach  lub obwódkach. CIekawe efekty można uzyskać łącząc ją w zestawieniu z jeżówkami czy kocimiętkąZnajdzie również zastosowanie w ogrodach przydomowych, parkach oraz zieleni osiedlowej. Można sadzić w grupach lub pojedynczo, jako soliter.


CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Sadzonki budlei Miss Molly oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

Główne zalety budlei 'Miss Molly' :
Poszukiwana odmiana o różowoczerwonych kwiatach 
 Kwiaty delikatnie pachną 
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Idealna odmiana do pojemników - pięknie zdobi balkony
Podstawowe informacje:
różowo-
czerwony
VII - X 1 - 2 m słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:czerwony| różowy
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na skalniaki| pachnące kwiaty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz