Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Drakiew 'Blue Note'

Scabiosa

12,90 PLN
9,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg
'Blue Note' to urodziwa, miniaturowa odmiana driakwi osiągająca wysokość do 20 cm i 30 cm szerokości. Tworzy zgrabne rozety z lancetowatych, ząbkowanych o srebrzystym odcieniu liści. Ponad nimi wznoszą się pojedyncze łodygi zwieńczone niebiesko-fioletowymi kwiatami. Przypominają trochę pompony o jaśniejszym środku i ciemniejszej koronie płatków. Kwitnie od wiosny do jesieni.
 
Preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, umiarkowanie wilgotne i próchniczne ale kamieniste podłoże zasobne w wapń.  Ale jest rośliną tolerancyjną i zadowoli się przeciętną ogrodową glebą. Ważne by była przepuszczalna ponieważ jest wrażliwa na nadmiar wilgoci zimą. Nie sprawia problemów w uprawie, mrozoodporna.
 
 
Wykorzystywana jest jako roślina okrywowa, pasuje do ogrodów skalnych, do tworzenia kolorowych kompozycji rabatowych, na obwódki,  murki, skarpy,  jako wypełnienie pomiędzy krzewami. Będzie również ozdobą balkonu czy tarasu posadzona w pojemnikach.

 

Kupujesz ładną roślinę w doniczce 1 litrowej
 

Główne zalety drakiew 'Blue Note' :
  Dekoracyjne kwiaty i pokrój
  Bardzo długi okres kwitnienia
  Idealna do małych ogrodów, pojemników
  Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-
fioletowy
VI - X 20 cm słońce, półcień 1 l