Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z dodatkowym rabatem, które będziemy wysyłać wiosną. Sprawdź szczegóły.

Bestseller
F-J

Floks szydlasty 'Fabulous White' | Phlox subulata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
11,50 PLN od 11,50 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Floks szydlasty to znana i ceniona bylina tworząca niskie zwarte kobierce złożone z rozgałęzionych pędów pokrytych igiełkowatymi liśćmi. Odmianę 'Fabulous White' cechuje półwiszący pokrój oraz piękne i subtelne kwiaty o czystej, białej barwie. Kwiaty pojawiają się w kwietniu i do czerwca tworzą barwny dywan. Roślina dorasta  jedynie do 10 – 15 centymetrów wysokości.
Jest mało wymagający. Do dobrego wzrostu wystarczy wybrać dla niego przeciętną, przepuszczalną w miarę wilgotną glebę i dobrze nasłonecznioną przestrzeń. W naszym klimacie jest w pełni mrozoodporny, jednakże zimozielone liście warto zabezpieczyć agrowłókniną. Aby cały czas był dekoracyjny wymaga trochę pielęgnacji i nawożenia. Po kwitnieniu jak i po zimie może lekko brązowieć, jeśli straci atrakcyjny wygląd nie obawiajmy się go mocno przyciąć. Bardzo szybko regeneruje się po cięciu pokazując młode pędy.

Z uwagi na obfite kwitnienie, niski wzrost i ciekawy pokrój roślina ta często wykorzystywana jest jako wykończenie obwódek rabatowych, do obsadzania skarp, murków czy w ogrodach skalnych. Świetnie sprawdza się również jako roślina okrywowa, która wypełnia puste przestrzenie pomiędzy wyższymi bylinami czy krzewami. Posadzony w większej grupie tworzy przepiękne dywany kwiatowe. Dobrym towarzystwem dla floksa będą goździki, pierwiosnki, bodziszki czy inne odmiany floksów.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku p9 (9 cm x 9 cm) lub 1 litrowym.

 

Główne zalety floksa szydlastego 'Fabulous White':
Tworzy piękne kwiatowe dywany
Idealna pozycja na niskie rabaty i na obwódki 
Tworzy piękne kwiatowe dywany
Ładnie wygląda w połączeniu z  goździkamiipierwiosnkami czy bodziszkami
Podstawowe informacje:
biały IV - VI 10-15 cm słońce, półcień p9 / 1l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały
Przedział wysokości:do 20 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz