Witaj wiosno! Wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie, obecny czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych.

Nowość
F-J

Floks wiechowaty 'Sweet Summer Ocean'
Phlox paniculata

Status: Chwilowo niedostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość
Seria 'Sweet Sumer' obejmuje precyzyjnie wyselekcjonowane odmiany floksów w fantastycznych wersjach kolorystycznych. Efektem wieloletniej pracy są rośliny o wyjątkowo dużych i pachnących kwiatostanach, cechujących się wydajnym i długim kwitnieniem jak również wysoką odpornością na choroby. 'Sweet Summer Ocean' to oryginalna i ciekawa odmiana o pachnących i pięknie ubarwionych kwiatach. Ich kolor zależy od stanowiska w którym je posadzimy: w pełnym słońcu będą bardziej  fioletowe choć szybciej przekwitną, natomiast na stanowiskach bardziej zacienionych będą kwitły dłużej i zachowają intensywny, niebieski kolor. Delikatne kwiecie zebrane w duże, wierzchołkowe baldachogrona rozwija się na sztywnych, rozgałęzionych pędach pokrytych długimi, wąskimi liśćmi. Bylina ta dorasta do ok 60-80 cm wysokości. Kwitnie bardzo obficie od lipca do września, a ich słodka woń przyciąga do ogrodu motyle.

Jak uprawiać floksa wiechowatego

Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie. Roślina całkowicie mrozoodporna.

Gdzie sadzić floksa wiechowatego

Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych wielogatunkowych. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami, przetacznikami czy innymi odmianami floksa. Ich subtelna i oryginalna niebieska barwa, urozmaici każdy ogród.

Sadzonki floksa wiechowatego 'Sweet Summer Ocean' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety floksa wiechpwatego 'Sweet Summer Ocean' :
Oryginalna subtelna niebieska barwa kwiatów
Słodki zapach wabi motyle
Mało wymagająca roślina
Ładnie wygląda sadzony z bodziszkamijeżówkamiprzetacznikami
Podstawowe informacje:
niebieski, fioletowy VII - IX 60 - 80 cm słońce, półcień, 1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz