Już jest! Oferta na sezon 2018 jest już gotowa. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z terminem rezlizacji na wiosnę.Funkia 'Blue Cadet'

Hosta

Ilość:
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.60 kg

NIEBIESKOZIELONA 

 

Hosty to niezwykle atrakcyjna grupa roślin. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty.

'Blue Cadet ' to odmiana kompaktowa, która jest prawdziwą ozdobą lekko zacienionej rabaty. Cechuje się niebiesko-zielonymi zabarwionymi  liśćmi z woskowym nalotem. Ponadto na przełomie czerwca i lipca ponad liśćmi ukazują się lawendowe kwiaty (nadają sę do cięcia)

Prezentowana funkia osiąga do 10-15 cm wysokości przy 30 cm średnicy. Tworzy drobne kępki  i wspaniale urozmaica przdomową rabatę. Sadzimy ją w miejscach lekko zacienionych. Może rosnąć w bezpośrednim sąsiedztwie oczka wodnego. Lubi glebę żyzną, przepuszczalną.  

Bardzo dobrze komponuje się sadzona z innymi funkiamiżurawkami, i brunerami. Roślina mało wymagająca i całkowicie mrozoodporna.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1,6 litrowym. (13 cm x 13 cm).
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka

 

Główne zalety funkii 'Blue Cadet':
  Wspaniałe niebieskozielone liście
  Lawendowe kwiaty zdobiące roślinę latem - nadają się na kwiat cięty
  Sprawdzona kompaktowa odmiana
  W pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VI - VII 10 - 15 cm półcień 1,6 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy